Perşembe, Mayıs 12, 2022
Ana SayfaAntalya10. Manavgat Buluşması gerçekleştirildi

10. Manavgat Buluşması gerçekleştirildi

 

Ömer KARÇA-Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA) – MANAVGAT Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MASİAD) tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen  ‘Manavgat Buluşmaları’ adlı toplantıda, cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangında Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabirlerinin çektiği fotoğraflardan oluşan ‘Yangın Yeri’ isimli sergi ilgi gördü.

Koronavirüs salgını nedeniyle son iki yıldır düzenlenemeyen Manavgat Buluşması toplantısının 10’uncusu yapıldı. MASİAD tarafından düzenlenen ve ülke genelindeki Manavgatlılar’ın bir araya gelmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda siyaset ve iş dünyası bir araya geldi. Toplantı öncesi düzenlenen kokteylde toplantıya katılanlar bayramlaşıp, toplantıda da ilçenin sorunları hakkında görüşlerini belirtti.

İlçedeki bir otelin konferans salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan MASİAD Başkanı Mücahit Tatar, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenler ile geçen yıl yaşanan büyük orman yangınını unutmayacaklarını söyledi. Toplantıya AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir, Denizli Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, siyasi parti ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürleri, akademisyenler ile vatandaşların katıldı. Toplantıda kurulması düşünülen Manavgat Üniversitesi hakkında görüşme yapıldı.

Manavgat Yükseköğretim Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Vakfı Başkanı Dr. Muammer Güneş, fakülte binası inşaatının yüzde 99’unun tamamlandığını dile getirdi. Konuşmaların ardından geçen 2 yılda Manavgat’ta çalışmalarını sürdüren ve üstün başarı gösteren kişilere başarı plaketi verildi.

MASİAD tarafından düzenlenen Manavgat Buluşması toplantısında, 28 Temmuz- 7 Ağustos 2021 tarihleri arasında Manavgat’ta meydana gelen ve Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınını konu alan fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü. Katılımcılar DHA muhabirlerinin çektiği fotoğraflardan oluşan ‘Yangın Yeri’ isimli sergiyi gezdi.

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler