6 Grammy 18 Grammy Adaylığı! Gonzalo Rubalcaba 25 Nisan’da CRR’de

0

Kariyerine 3 Grammy, 3 Latin Grammy ödülü, 18 Grammy adaylığı ve caz listelerinin en çok satanlarında yer alan onlarca kayıt sığdıran Gonzalo Rubalcaba, albüm turnesi kapsamında, üçlüsüyle 25 Nisan Perşembe akşamı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak. Ünlü piyaniste konserde, kontrbasçı Matt Brewer ve davulcu Ernesto Simpson eşlik edecek.

Gonzalo Rubalcaba kayıtları ve eşsiz piyano tekniğiyle çağdaş caz müziğine damga vuran isimler arasında yer alıyor. Piano & Keyboard dergisinin 20. yüzyılın en büyük piyanistleri arasında gösterdiği sanatçı, Glenn Gould, Martha Argerich ve Bill Evans gibi isimlerle anılıyor.

Küba’nın Havana şehrinde müzikle iç içe büyüyen sanatçı, Havana Güzel Sanatlar Fakültesi’nde kompozisyon eğitimi aldı ve Dizzy Gillespie, Charlie Haden gibi caz ikonlarının desteğiyle uluslararası alanda tanındı. Blue Note gibi prestijli plak şirketleri için sayısız albüme imza atan Rubalcaba, Joe Lovano, Ron Carter, Charlie Haden, Jack De Johnette, Paul Motian, Dennis Chambers, Michael Brecker gibi büyük isimlerle çalıştı.

Turning Points Turnesi

2022 yılında 5Passion plak şirketinden çıkardığı “Skyline” albümü ile En İyi Enstrümental Caz Albümü Grammy ödülünü kazanan Rubalcaba, aynı yıl Aymee Nuviola ile kaydettiği “Live In Marciac” ile Latin Grammy ödülünü almıştır. Sanatçı, 2023 yılında Trio D’ete adıyla yeni bir üçlü kurarak “Skyline”ın devamı niteliğinde olan “Turning Points” albümünü kaydetti. 

Sanatçı albümünün turnesi kapsamında, 25 Nisan akşamı CRR’de müzikseverlerle buluşacak. Biletler 50-100-165 ve 200 TL kategorilerinde CRR gişesi ve Biletix’ten temin edilebilir.

GONZALO RUBALCABA TRIO

Gonzalo Rubalcaba  – piyano

Matt Brewer – kontrbas

Ernesto Simpson – davul

Tarih: 25 Nisan Perşembe

Saat: 20.00

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı