Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaSon dakika7 Aralık 2021 Evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı yatan...

7 Aralık 2021 Evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller güncel liste sorgula!

Son yıllarda devlet tarafından belirlenmiş olan bazı ailelere evde bakım desteği veriliyor. Her ayın belli tarihlerinde ödenen evde bakım ücreti bakıma muhtaç ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylerin ailelerinden ayrılması için veriliyor. Peki evde bakım maaşı yattı mı? 7 aralık evde bakım maaşı yatan iller güncel liste nasıl sorgulanır? Ayrıntılar haberimizde:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca ödenen evde bakım maaşı yatan iller birçok vatandaş tarafından internette sorgulanıyor. Nisan ayının ortasına gelirken bakım parasından yararlanan kişiler SMS ve e-devlet sistemi üzerinden yatan ve yatmayan illeri kolayca öğrenebiliyor. Evinde ağır hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin bakımını üstlenen vatandaşların faydalandığı Evde bakım maaşı ödemeleri bu ay da her ay olduğu gibi il il gerçekleşiyor. Bakanlık tarafından, bakıma muhtaç, ihtiyacı olan engelliler ile yaşlıların ailelerinden ayrılmamaları aracılığı ile ödenen evde bakım maaşı yattı mı, yatan iller hangileri? İşte 7 Aralık 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi!

evde bakım maaşı yatan iller hangileri

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER HANGİLERİ?

Devlet yatırılan evde bakım maaşı il il sorgulanıyor.

7 ARALIK 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLERİN LİSTESİ

 1. Tokat
 2. Hatay
 3. Afyonkarahisar
 4. Bolu
 5. Aksaray
 6. Osmaniye
 7. Sakarya
 8. Antalya
 9. Kahramanmaraş
 10. Kocaeli
 11. Balıkesir
 12. İstanbul
 13. Samsun
 14. Bilecik
 15. Manisa
 16. Denizli
 17. Uşak
 18. Ordu
 19. Iğdır
 20. Konya
 21. Sivas
 22. Ankara
 23. Adıyaman
 24. Mersin
 25. Bursa
 26. İzmir
 27. Adana
 28. Tekirdağ

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşını e devlet sistemine girerek “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından sorgulayabilirsiniz. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor.

16 Nisan 2021 Evde bakım maaşı yattı mı

Evde bakım parasını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alan kişiler, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e SMS  atmaları gerekiyor. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat bankası SMS kodu ile her ay bakiyenizi takip etmeniz mümkün.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: