Cumartesi, Ağustos 20, 2022
Ana SayfaManavgat83 yaşındaki İngiliz turist Manavgat'ta kayboldu

83 yaşındaki İngiliz turist Manavgat’ta kayboldu

Antalya’nın Manavgat ilçesine yakınlarıyla tatile gelen İngiliz turist Ron Plunkett (83) dün öğleden sonra kayboldu. Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri İngiliz turisti arama çalışması başlattı.

Manavgat’ın Çenger mevkiinde bulunan 5 yıldızlı bir otelde ailesiyle birlikte tatil yapan Ron Plunkett’in dün Side Antik Kenti’ne gezmeye geldi. Gezi sırasında tuvalete giren Ron Plunkett’in tuvaletten çıkmaması üzerine eşi, damadı  ve kızı tuvaleti kontrol etti. Ron Plunkett’in tuvalette olmadığı gören eşi ve kızı jandarmaya haber verdi.

Jandarma ekipleri tarafından yapılan araştırma kapsamında bölgedeki güvenlik kameralarının tek tek incelendi. Kamera görüntülerinden Plunket’in Kumköy’e kadar turizm yolundan yürüdüğü ardından D400 Karayoluna çıktığı belirlendi. Jandarma ekipleri, Serik ve Antalya ile Alanya’da jandarma ve polis ekiplerine bilgi vererek, Plunket’in bulunması için araştırmalarına devam ediyor.

TORUNU SOSYAL MEDYADAN YARDIM ÇAĞRISI YAPTI

Diğer taraftan Ron Plunkett’in İngiltere’de yaşayan torunu Olivia Plunkett sosyal medya üzerinden yardım çağrısında bulundu. Torun Plunkett paylaşımında, “Büyükbabam en son dün akşam 06:00’da Kumköy’de görüldü, Side’den oldukça uzaklaştı. Babam bugün sabah  04:00’ten plajları araştırıyor. Jandarma ekipleri de onu arıyor, güvenlik kameralarından gittiği yerleri takip ediyor ve ona ulaşmasını umuyorum.  Yaşlı olduğu için hepimiz onun için çok endişeleniyoruz ve bu onun için çok alışılmadık bir durum. Lütfen büyükbabamızın evine sağ salim kavuşmasına yardımcı olun” ifadelerini kullandı.

 

Diğer haberler

İlgi çeken haberler