Çarşamba, Eylül 28, 2022
Ana SayfaAsayişAcılı baba Osman Yüksel konuştu

Acılı baba Osman Yüksel konuştu

18 yaşındaki Sinan Yüksel’in 8 yaşındaki kardeş Seyit Taha Yüksel’i öldürmesinin ardından acılı baba Osman Yüksel, ulusal bir televizyon kanalındaki bir programa bağlanarak yaşanılanları aktardı.

Oğlu Sinan Yüksel’in 6-7 aydır sürekli evde bir odada kapalı olduğunu anlatan baba Osman Yüksel, “Bunu nasıl planlamış, hiç farkına bile varamadık. Bize zarar vermeyeceğini düşündük” dedi. “Biz ‘Psikolojin mi bozuk, doktora götürelim’ diye sorduğumuzda, bize sürekli, ‘sizin psikolojiniz bozuk, ben sizi götüreyim’ diyordu. Bizden hep kaçardı. Biz hiç doktora götüremedik. Bu herhalde şizofrenmiş, bilemiyorum öyle diyorlar biz anlayamamışız” dedi.

KRİSTAL KULLANIYORDU SAVCIYA GÖTÜRDÜM

Manavgat’ta gençler arasında uyuşturucu kullanmanın yaygın olduğunu anlatan Baba Osman Yüksel şöyle konuştu:  “Manavgat’ta uyuşturucu var. Gençler bunu kullanıyor. Oğlum ‘kristal’ diye bir madde alıyormuş. Ben kullandığı maddeyi hiç görmedim, sadece ismini duyuyorum. Böyle bir şey kullanıyormuş arkadaşlarıyla. Ben oğlumu kendi elimle savcıya götürdüm. Ondan sonra 6 ay kendini kapattı, Ne telefon kullanıyor, ne bizle diyaloğa giriyor, Ne kahvaltı yapıyor. Odasında sürekli yatıyor. O sıcakta Antalya’nın (Manavgat’ın) sıcağında klimasız odada yatardı. Kendi kendine konuşur, sağ döner duvarla konuşurdu. Biz kapıyı açtığımızda keserdi konuşmayı”

FARKINA BİLE VARMADIK

Olay nedeniyle eşinin çok kötü olduğunu belirten baba Osman Yüksel, “Bunu nasıl planlamış, hiç farkına bile varamadık. Az bir şüphe etsek yani çocuğa böyle bir şey yapacağı annenin, benim aklımızın ucuna gelmez. Bize zarar vermeyeceğini tahmin ettik” dedi.

HOCAYA DA GÖTÜRDÜK

Oğlunun yaşadığı sorunlara çareler aradıklarını aktaran Yüksel, “Oğlumuzun durumunun psikolojik olmadığını düşünerek memleketimize gittiğimizde 2 defa hocaya götürdük. 2 hocada ‘hiçbir şeyi yok bunun’ dedi. Baba Osman Yüksel, küçük oğlunun abisini çok sevdiğini belirterek “Seyit Taha, Sinan’ı çok seviyordu. Böyle bir şey yapacağı aklımızın ucuna gelmez. Onun için ölürdü. Çocuk nereye gitse götürürdü, abi abi arkasında dolaşır. Abisini çok seviyordu” diye konuştu.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: