Pazar, Ağustos 14, 2022
Ana SayfaAntalyaAK Parti'den 138 bin 821 mahalle ve köyde eğitim

AK Parti’den 138 bin 821 mahalle ve köyde eğitim

 

ANTALYA,(DHA) – AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı’nca düzenlenen Teşkilat Akademisi Mahalle Eğitim Programları devam ediyor. Antalya’da dahil olmak üzere 14 ilde gerçekleşen programlarda alanında uzman isimler, mahalle başkanları ve yönetimlerine eğitim verdi.

AK Parti AR-GE ve Eğitim’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, “İl ve ilçe yöneticilerinin eğitimini tamamlayan partimiz şimdi de Mahalle Başkanları ve Yönetimlerini eğitim programına alıyor” dedi. Teşkilat Akademisi Mahalle Eğitim Programı’nın 81 ilde 32 bin 91 mahalleyi kapsayacak şekilde yaklaşık 135 farklı lokasyonda gerçekleştirilmesi planlandığını ifade eden Şen, “Program neticesinde toplam 120 bin 615 mahalle yönetimimiz ve 18 bin 206 köy temsilcimiz olmak üzere toplam 138 bin 821 mahalle ve köy yönetimimize eğitim verilmesi hedeflenmiştir. Eğitimlerde 6 hafta geride kaldı. Dersler her ilimizin durumuna göre Cumartesi veya Pazar günleri tek gün eğitim şeklinde gerçekleştiriliyor. Her ilde toplam 4 ders veriliyor” diye konuştu.

’19 İLÇEDE GÖREV BAŞINDAYIZ’

AK Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş, parti teşkilatlarında dün olduğu gibi bugün de büyük bir heyecan ve gayretle çalıştıklarını söyledi. Başkan Taş, “AK Parti teşkilatlarımız ana kademesiyle, kadın kollarıyla, gençlik kollarıyla Türkiye’nin her yerinde büyük heyecan ve gayretle çalışıyor. Biz de Antalyamızda, Türkiye’nin en güçlü teşkilatlarından birine sahibiz. 19 ilçemizde tüm kademelerimiz eksiksiz bir şekilde görevlerinin başındalar. Bunlarla birlikte eğitim faaliyetlerimiz de aralıksız devam ediyor. Teşkilat Akademisi Mahalle eğitimlerimizi bu kapsamda oldukça kıymetli buluyorum. Geniş bir katılımla gerçekleştirdiğimiz eğitim gayet verimli geçti” dedi.

3 FARKLI İLÇEDE GERÇEKLEŞTİ

Cumartesi günü gerçekleşen Teşkilat Akademisi Mahalle Eğitim Programı, 19 ilçe teşkilatını kapsayacak şekilde yapıldı. 3 farklı noktada gerçekleşen eğitimler merkez ilçeler için Kepez Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde, doğu ilçeleri için Manavgat MATSO Salonu’nda ve batı ilçelerini için Kumluca Uygulama Oteli’nde gerçekleşti. Eğitimlerde MKYK Üyesi, Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkan Yardımcısı Seda Sarıbaş, Siyasal İletişim ve Yeni Medya sunumunu Murat Çiçek, Motivasyon sunumunu Şaban Kızıldağ, Teşkilatçılık ve Tecrübe Paylaşımı’nı Yalçın Akdoğan ve Mücahit Yanılmaz, Etkili İletişim sunumunu Nur Haktan gerçekleştirdi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler