Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaTurizmAlmanya: ‘Uyarıyı adım adım kaldırabiliriz’

Almanya: ‘Uyarıyı adım adım kaldırabiliriz’

Alman hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareiss, Türkiye’ye dönük seyahat uyarısını adım adım kaldırabileceklerini söyledi.

Alman hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareiss, Almanya’nın Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını adım adım kaldırabileceğini söyledi. Breiss, “Ege Bölgesi, İzmir, Antalya ya da Bodrum gibi yerlerde enfeksiyon oranlarının düşük olması halinde, adım adım açmamız gerekir” dedi. Bareiss, koronavirüs vaka sayılarının düşük kalması halinde hükümetin “daha uzun süreli seyahat uyarılarında bulunması için de bir gerek olmayacağını” ifade etti.

ALMANYA’YA DÖNMEDEN ÖNCE TEST YAPTIRMALARI GEREKLİ

Hükümet yetkilisi, Federal Sağlık Bakanı ile eyalet sağlık bakanlarının yaptığı toplantıda gündeme gelen Almanya’daki havalimanlarında koronavirüs testi uygulaması başlatılması konusuna da değindi. Bu uygulamayı son derece önemli bulduğunu belirten Bareiss, Türkiye’ye seyahat edenlerin de Almanya’ya dönmeden önce orada test yaptırması gerektiğine dikkat çekti. Konuyla ilgili Ankara ile temasların devam ettiğini belirten Bareiss, yeni enfeksiyon zincirlerinin oluşmaması için güvence sağlamanın önemine dikkat çekti.

Diğer haberler

İlgi çeken haberler