Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaSporAmatör futbol salgından çok kötü etkilendi

Amatör futbol salgından çok kötü etkilendi

TFF BÖLGESEL Amatör Ligi (BAL) takımlarından Manavgat Belediyespor’un teknik sorumlusu Baykal Kan, koronavirüs salgınının amatör futbolu olumsuz yönde etkilediğini belirterek, “9-10 ay hiçbir şey yapmayan futbolcular, futbola yeni başlamış gençler gibi.  Kondisyonlarını kaybetmişler, fiziki güçleri tamamen bitmiş. Kulüpler bazında da bunun olumsuz etkileri var, sponsorlar ve benzeri gelirleri artık elde edemiyorlar” dedi.

TFF Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Manavgat Belediyespor, Alanyaspor U 19 takımıyla hazırlık maçında karşı karşıya geldi. Manavgat Belediyespor 8’nci dakikada Alper’in attığı golle 1-0 öne geçti. Orta saha mücadelesi şeklinde geçen ve başka gol karşılaşmanın ilk yarısını Manavgat Belediyespor 1-0 önde tamamladı. Maçın ikinci yarısına hızlı başlayan Alanyaspor U19 takımından Yusuf, 65’inci dakikada beraberliği getiren golü attı. Er iki takımında gol girişimlerinden sonuç alamayınca maç 1-1 berabere sonuçlandı.

FEDERASYONDAN RESMİ AÇIKLAMA YOK

Karşılaşma öncesinde bir açıklama yapan Manavgat Belediyespor teknik sorumlusu Baykal Kan, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından BAL liginin ne zaman başlayacağı ve fikstürün ne zaman belirleneceği konusunda resmi bir açıklama yapılmadığını söyledi. Şu anda ligin 15 Mart’ta başlayacağına dair bir söylem olduğunu belirten Baykal Kan, “Federasyondan henüz bir açıklama yok, onun için biz hazırlıklarımıza en iyi şekilde devam edip Manavgat Belediyespor’u layık olduğu yerlere taşımak istiyoruz” dedi. Çalışmalara 1 ay önce başladıklarını belirten Kan, “Futbolcular salgından dolayı çok uzun bir süreden beri yaklaşık 9-10 aydır top oynamıyorlar, antrenman yapamıyorlardı. Son bir aylık çalışmalarımızda sakatlık vermeden, çalışmalarımız gayet iyi gidiyor, kendi tesislerimizde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Eksikliklerimizi belirlemek için hazırlık maçlarımız olacak” dedi.

Manavgat Belediyespor Teknik Sorumlusu Baykal Kan
FUTBOLA YENİ BAŞLAMIŞ ÇOCUK GİBİYDİLER

Koronavirüs salgınının sosyal yaşam ve ekonominin yanı sıra amatör futbolu da kötü etkilediğini belirten Manavgat Belediyespor Teknik Direktörü Baykal Kan, “Salgın amatör futbolu çok ama çok olumsuz etkiledi. En azından şunu söyleyebilirim, oyuncu grubu yaklaşık 9-10 aydır hiçbir şey yapamıyor. Antrenman, maç ve arkadaşlarımızla ilk başladığımızda inanın futbola yeni başlamış çocuklar gibiydiler, kondisyonlarını kaybetmişler, fiziki güçleri tamamen bitmiş, tabi doğal olarak salgının psikolojik etkileri vardı” diye konuştu.

KULÜPLERDE EKONOMİK OLARAK ZOR DURUMDA

Sadece futbolcuların değil, amatör ligde mücadele eden kulüplerin de salgından zarar gördüğünü vurgulayan Kan, “Kulüpler bazında da bunun olumsuz etkileri var. Tabi ki sadece oyuncu bazında değil, kulüplere de yansımaları var. Maddi anlamda kulüpler zor durumda çünkü sponsorlar ve benzeri gelirleri artık elde edemiyorlar. Malum olarak pandemiden dolayı ekonomik bir sıkıntı yaşanıyor genel olarak” dedi.

BÜTÇE OLARAK BİZDE KÜÇÜLDÜK

Manavgat Belediyespor olarak salgından en az etkilenen takımlardan biri olduklarını belirten Kan, “Sağ olsunlar Belediye Başkanımız, yöneticilerimiz bize ellerinden geldiğince yardım ediyorlar. Tabi bizim de bütçe anlamında belirli bir küçülmemiz var. Bizde onun doğrultusunda oyuncularımızı bulmaya çalışıyoruz. Buna göre transferlerimizi yapıyoruz. Daha doğrusu ayağımızı yorganımıza göre uzatmaya çalışıyoruz. İnşallah bunun sonucunda da istediğimiz başarıları elde edip muvaffak olup Manavgat Belediyespor’u iyi yerlere getireceğiz” diye konuştu.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: