American Vanguard yönetim kurulu değişikliklerini duyurdu

0

NEWPORT BEACH, Kaliforniya – Çeşitlendirilmiş bir uzmanlık ve tarım ürünleri şirketi olan American Vanguard Corporation (NYSE:AVD), Mort Erlich’in yönetim kurulundan emekli olacağını duyurdu. Ekim 2013’te yönetim kuruluna katılan ve Denetim Komitesi’ne başkanlık eden Erlich, şirketin 31 Aralık 2023’te sona eren yıl için Form 10-K’nın dosyalanmasının ardından emekli olacak.

Erlich’in yerine Denetim Komitesi Başkanlığına Steven Macicek getirilecek. Ernst & Young’da Küresel Müşteri Hizmetleri Ortağı ve firmanın Yönetim Kurulu Konuları Merkezi üyesi olarak görev yapan Macicek, yüksek büyüme oranına sahip ve çok uluslu şirketlere kurumsal yönetim ve danışmanlık hizmetleri konusunda geniş deneyime sahip.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Eric G. Wintemute, Erlich’in muhasebe ve denetçilerin etkin yönetimi konusundaki uzmanlığını vurgulayarak katkılarından dolayı teşekkür etti. Wintemute ayrıca, American Vanguard’ın devam eden girişimlerini desteklemesi beklenen muhasebe zekası ve iş dönüşümü konusundaki deneyimine dikkat çekerek Macicek’e yönetim kuruluna hoş geldin dedi.

American Vanguard son 20 yılda büyüyerek dünya çapında 1.000’den fazla ürün kaydıyla 17 ülkeye yayıldı. Şirket, ana faaliyet alanındaki büyüme girişimlerine, yeşil çözümlere ve hassas tarım inovasyonuna odaklanmaktadır. Russell 2000® ve Russell 3000® Endekslerinin bir parçasıdır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.