Cuma, Ağustos 19, 2022
Ana SayfaAntalyaANSAN'da 'Aynı Gökyüzünün Altında' sergisi açıldı

ANSAN’da ‘Aynı Gökyüzünün Altında’ sergisi açıldı

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA,(DHA) – FARKLI ülkelerden gelip Antalya’ya yerleşen yabancı kadın ressam ve fotoğraf sanatçıları, eserlerini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Güzel Sanatlar Galerisi’ndeki ‘Aynı Gökyüzünün Altında’ adlı resim ve fotoğraf sergisinin açılışına sanatçı ve sanatseverlerin, Antalya’da yaşayan yerleşik yabancıların ilgisi yoğun oldu.

ALTI KADIN SANATÇI KATILDI

ANSAN Başkanı Tecelli Sercan Sırma’nın açılışını yaptığı sergide Anahita Amiri (İran), Oksana Muravyova (Rusya), Liliia Galimova (Rusya), Susan Sharifi (İran), Shabnam Majd’ın (İran), Pegah Agha Mahammadı’nın (İran), farklı tekniklerde üretilmiş yağlıboya, akrilik boya resim ile fotoğraf çalışmaları yer aldı.

TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Sergilenen eserler beğeni toplarken, ANSAN Başkanı Tecelli Sercan Sırma da galeriyi renklendiren sanatçılara teşekkür belgesi sundu. Sırma, “Sizlerle birlikte aynı ülkede, aynı şehirde birlikte nefes alıyoruz, birlikte yaşıyoruz, komşuluk yapıyoruz, birlikte sanat yapıyoruz. Sanat kardeşliktir, sanat dostluktur, sanat barıştır. Sanat adına birlikte daha güzel şeyler yapacağımıza inancımız sonsuz” dedi.

Yerleşik kadın sanatçıların fırçalarından ve objektiflerinden çıkan farklı konulardaki resim ve fotoğrafların yer aldığı sergi 17 Temmuz Çarşamba gününe kadar açık kalacak.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler