Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa ilçesi Sedir Kreşi ailelerin gözdesi

0

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa ilçesi Sedir Mahallesi 100. Yıl Spor Kompleksi içerisinde hizmet vermeye başlayan 120 öğrenci kapasiteli modern Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, ekonomik fiyatı ve kaliteli eğitimi ile ailelerin gözdesi oldu. 

 

Antalya’nın dört bir yanında yeni kreşler açarak kadın istihdamını arttıran, ailelere ekonomik destek sunan ve sosyal belediyeciliğe öncülük eden Büyükşehir Belediyesi, kreş sayılarını arttırmaya devam ediyor. Antalya Sedir Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 100. Yıl Spor Kompleksi bünyesinde oluşturulan Sedir Çocuk Kreşi 4-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim vermeye başladı. Güvenli bir konumda yer alan yeni kreş, çocukların eğlenerek vakit geçirebileceği birçok sosyal etkinlik alanını bünyesinde barındırıyor. Kreşte çocuklara özel park oyun alanları, koşu ve yürüyüş yolları, yemekhane, uyku alanları ve birçok etkinlik alanları yer alıyor. Çocuklarını güven içinde emanet ettiklerini dile getiren aileler, önemli bir ihtiyacı karşılayan kreşte sunulan hizmetlerden çok memnun.  

MODERN ŞARTLARDA HİZMET 

Büyükşehir Belediyesi Sedir Çocuk ve Gündüz Bakım Evi olarak modern şartlarda en iyi hizmetin sunulduğunu belirten Kreş Sorumlusu Gülben Akkaş, ailelerin güven ve ilgisinin artarak devam ettiğini belirtti. İlk etapta 4 yaş grubu iki sınıfta hizmete başladıklarını belirten Akkaş, “Tam kapasite hizmet vermeye başladığımızda 6 derslikte 120 çocuğa hizmet vereceğiz. Çocuklarımızın burada eğlenerek, öğrenerek keyifli vakit geçirmeleri için çok özenle programlar ve imkânlar sağlıyoruz” dedi.

AİLE EKONOMİMİZE DESTEK OLDU

Büyükşehir Belediyesi’nin kaliteli kreş hizmetiyle aileleri ekonomik olarak rahatlattığını ifade eden öğrenci velisi Gürkan Karıkoğlu, “Eşim ile birlikte çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemizin vatandaşlarımıza uygun şartlarda vermiş olduğu bu hizmeti çok önemli ve yerinde buluyoruz. Son derece memnunuz. Eğitmenlerin çocuklarımıza yaklaşımı ve çocuklarımızın buraya heyecanla, koşarak gelmesi bizi memnun ediyor. Kreş fiyatları da son derece uygun. Özel kreşlerin onda bir fiyatı. Ekonomik olarak rahatladık. Bu hizmetin artarak devam etmesini yayılmasını diliyoruz” diye konuştu.

ÇOCUKLAR SEVEREK GİDİYOR

Büyükşehir Belediyesi kreş hizmetlerinin artarak yaygınlaşması gerektiğine dikkat çeken veli Cansu Koca “Günümüzde özel kreş fiyatları maalesef çok yüksek birçok ailenin ödeyemeyeceği düzeyde. Bu fiyatlarda bu hizmeti almak ekonomik olarak çok uygun. Oğlumda gerçekten severek gelip gidiyor. Eğitim ve yemekleri kaliteli. Halkın yanında olan Muhittin Böcek Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Sunulan hizmetten memnun olduklarını söyleyen bir başka veli Burçin Aktaş ise

“Kreşimizden memnunuz çocuğumun hayatını da güzel yönde etkiledi. Buraya severek geliyor. Eğlendiğini düşünüyorum. Bu imkânlar sayesinde kendime de vakit ayırabiliyorum. Keyifliyiz memnununuz bu güzel hizmet için teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı