Perşembe, Haziran 30, 2022
Ana SayfaKültürAntalya'da kültür-sanat şöleni

Antalya’da kültür-sanat şöleni

Avrasya Sanat Kültür Edebiyat ve Bilim Dernekleri Federasyonu’nun (ASKEF) geleneksel ‘Uluslararası Antalya Türk Dünyası Kültür ve Sanat Şöleni’nin 28’ncisi Antalya’da gerçekleşti.

Bir otelde iki gün süren şölen, Antalya, Adana, Kütahya, Gaziantep, Mersin, Kırgızistan ile Kerkük’ten katılan 23 sanatçının eserlerinin yer aldığı sergi açılışıyla başladı. Açılışın ardından şair-yazar ve ozanlar sahneye çıktı, şiirler okundu, ozanlar arasında karşılıklı atışmalar yaşandı.
MÜZİKLİ-TİYATROLU ŞENLİK
Şenliğin ikinci gününde Akdeniz Türk Müziği Korosu’nun seslendirdiği türküler dinlendi. Antalya Kadın Sahnesi Destekleme Derneği Tiyatro Topluluğu ise Sedef Yıldız’ın yazıp yönettiği tek perdelik  ‘Zalimin Gülü’ adlı oyunu sahneledi. Oyunda Sedef Yıldız, Demet Şahin, Gonca Aydemir, Nurten Güven, Dilek Umdu, Kamile Kaplan, Sedagül Uslu, Sevim Uslu, Nurgül Maydos rol aldı.
TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
Şair ve yazarların da kitaplarını tanıtıp imzaladığı şenliğin sonunda ASKEF Genel Başkanı Savaş Ünal, yönetim kurulu üyeleri Antalya’dan, birçok ilden ve ülkeden katılan şair, yazar, ozan, ressamlara katılım ve teşekkür belgesi sundu.

Akdeniz Pazar – Son dakika haberleri

Antalya, kültür, sanat, şair, yazar, ASKEF, Genel Başkan, Savaş Ünal, Uluslararası Antalya Türk Dünyası Kültür ve Sanat Şöleni, Antalya haberleri, Antalya son dakika

Diğer haberler

İlgi çeken haberler