Pazartesi, Haziran 27, 2022
Ana SayfaAntalyaAntalya'da trafik denetimleri sürüyor

Antalya’da trafik denetimleri sürüyor

 

ANTALYA,(DHA) – ANTALYA İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin helikopter ve dron destekli trafik denetimleri sürüyor.

Antalya Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince farklı saatlerde trafik ekiplerince havadan helikopter ve dron destekli emniyet kemeri, radar, alkol, kırmızı ışık denetimi, hatalı sollama, yük ve yolcu taşımacılığı gibi konularda denetim yapıldı.

Kentin birçok noktasında geniş kapsamlı gerçekleştirilen trafik denetimlerinde eksiği görülen araç ve sürücülerine cezai işlem uygulanırken, sürücüler trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıldı. Havadan helikopter ve dron ile yapılan denetimler haricinde, şehirlerarası yolcu otobüslerine yönelik denetimlerde sürdü.

Ekiplerin yaptığı denetimlerde helikopter-dron denetiminde 538 sürücüye, yük taşımacılığı yapan araçların denetimi kapsamında 2.218 araç denetlenip 195 sürücüye, trafik idari para cezası uygulandı. Şehirlerarası yolcu taşıyan 2.456 araç denetlenerek, 117 sürücüye trafik idari para cezası yazıldı. Ayrıca, ‘Yaşam Tüneli Eğitim Çadırı’nda 175 araç ve 955 yolcu olmak üzere toplam 1.130 yol kullanıcısına eğitim verildi.

Antalya’da trafik ekiplerince trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla denetimlerin yoğun şekilde devam edeceği açıklandı.(DHA)

Diğer haberler

İlgi çeken haberler