Perşembe, Haziran 30, 2022
Ana SayfaAntalyaAntalya'yı Hurma kayalıklarından fotoğrafladı

Antalya’yı Hurma kayalıklarından fotoğrafladı

 

İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA) – AKDENİZ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü öğretim görevlisi Yılmaz Sevgül, tırmanış rotasını kendisinin çizdiği Hurma kayalıklarına tırmandı. Tırmanış için görüş mesafesinin yüksek olduğu bir günü seçen Sevgül, çektiği fotoğraflarla Antalya manzarasını gözler önüne serdi.

Konyaaltı ilçesi Hurma Mahallesi’ndeki kayalıklar, doğa tutkunları başta olmak üzere kaya tırmanıcılarına ev sahipliği yapıyor. Hurma kayalıkları olarak bilinen, tırmanma rotası öğretim görevlisi Yılmaz Sevgül tarafından hazırlanan bölgeye, pek çok dağcı ve doğa tutkunu tırmanış yapıyor. Tırmanma rotası boyunca fotoğraf çekimleri yapan dağcılar, Antalya’yı kuşbakışı görme fırsatı yakalıyor. Yüzey yapısı nedeniyle kaya tırmanıcılarının ilgi gösterdiği kayalıklar, manzarasıyla da ilgi odağı oluyor.

Nem oranının düşük olduğu bir günde tekrar rotayı tırmanan Yılmaz Sevgül, Antalya manzarasını fotoğraf karelerine yansıttı. Bulunduğu konum nedeniyle turistik kenti kuşbakışı gören kayalıklar, kaya tırmanıcıları için önemli bir nokta özelliği taşıyor.

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler