Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana SayfaGündemBagaj üzerinde bırakılan bebek hipotermi geçirdi, bebeğin annesi aranıyor

Bagaj üzerinde bırakılan bebek hipotermi geçirdi, bebeğin annesi aranıyor

Park halindeki otomobilin bagaj kapağı üzerinde, bez torba içinde bulunan ve hipotermi geçirdiği tespit edilen bebeğin hastanedeki tedavisi sürüyor. Bebeğin, aranan annesi bulunamazsa Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne teslim edileceği belirtildi.

Olay, dün saat 08.30 sıralarında, Konya’nın Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi Defne Sokak’ta meydana geldi. Park halindeki otomobilin bagaj kapağı üzerindeki bez torba içinde yeni doğmuş bebeği görenler, polise haber verdi. İhbar üzerine olay yerine ekipler geldi. Bebek, ambulansla Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan ilk tetkiklerde hipotermi geçirdiği belirlenen bebeğin, 2 kilo 460 gram ağırlığında olduğu tespit edildi.

Bebeğin hastanedeki tedavisi sürerken, ekipler ise annesini bulmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Bebeğin ise bir süre hastanede tedavi altında tutulacağı, annesi bulunamadığı takdirde Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne teslim edileceği bildirildi. 

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: