Çarşamba, Haziran 29, 2022
Ana SayfaAntalyaBaşkan Esen, öğrencilere sözünü tuttu

Başkan Esen, öğrencilere sözünü tuttu

 

ANTALYA,(DHA) – GEÇTİĞİMİZ günlerde Hurma Yarbay Pınar İlkokulu’nu ziyaret eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, öğrencilerin okul bahçesine ağaç dikilmesine yönelik taleplerini gerçekleştirdi.

Çocukların taleplerini dinleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, öğrencilerin isteklerini yerine getirdi. Ziyarette, okul bahçesine ağaç dikilmesini isteyen çocukların talebine olumlu yanıt veren Başkan Esen, bahçeye dikilecek ağaçları öğrencilerin seçmesi için çocukları belediye fidanlığına götürme sözü vermişti. Başkan Esen’in verdiği söz üzerine çocuklar, dün belediyenin fidanlık üretim merkezini ziyaret ederek, istedikleri ağaçların fidanlarını seçti. Öğrenciler tarafından seçilen fidanların en kısa zamanda okul bahçesine dikileceği belirtildi.

ÖĞRENCİLER ÇİÇEK DİKTİ

Konyaaltı Belediyesi Fidan Üretim Merkezi’ni ziyaret eden öğrenciler, bitkilerin üretim aşamalarıyla ilgili süreci belediye çalışanlarından dinledi. Ziyaret sonrasında mevsimlik çiçek dikimi yapan öğrenciler, bitkilerin büyüme, gelişme ve çiçeklenme evrelerini gözlemlemek için diktikleri çiçekleri yanlarında götürdü. Konyaaltı Belediyesi tarafından okul bahçelerine dikilecek ağaç fidelerinin seçimini de yapan minikler, fidanlık ziyaretlerinin sonrasında, HayatPark’ta öğle yemeği keyfi yaptı.

Belediyeye ait fidan üretim merkezinde sık sık öğrencileri ağırladıklarını belirten Başkan Semih Esen, “Hurma Yarbay Pınar İlkokulu öğrencilerine bir sözümüz vardı. Bunu yerine getirdiğimiz için çocuklarımız çok mutlu oldu. Dolayısıyla bu mutluluğu görünce bizler de aynı duyguyu yaşadık” dedi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

Diğer haberler

İlgi çeken haberler