Canikli Sporcu Türkiye Şampiyonu

0

Canik Belediyespor Kulübü sporcusu Yiğit Keskin Türkiye şampiyonu oldu.

Canik Belediyespor Kulübü sporcusu Yiğit Keskin, Muaythai Türkiye şampiyonu oldu. Muaythai Türkiye Şampiyonası’nda rakiplerine aman vermeyen yetenekli sporcu, üst üste galibiyetler alarak şampiyonluğu göğüsledi.

Canikli sporcuyu başarılarından dolayı kutlayan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, spora ve sporcuya yönelik projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini ifade etti. Canikli sporcu Yiğit Keskin elde ettiği şampiyonlukla, Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenecek olan Muaythai Dünya Şampiyonası vizesini de aldı. 

Destan Yazdı

Türkiye Muaythai Federasyonu tarafından Antalya’da gerçekleştirilen Muaythai Türkiye Şampiyonası’nda, genç erkek 45 kilogram kategorisinde mücadele eden Canikli Sporcu Yiğit Keskin, zorlu mücadelelerden zaferle ayrılarak Türkiye şampiyonluğuna ulaştı. Canik Belediyespor Kulübü sporcusu Yiğit Keskin’i başarılarından dolayı tebrik eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi sporla buluşturuyor, genç yeteneklerimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Muaythai Türkiye Şampiyonu olarak kariyerine yeni bir başarı daha ekleyen ve Muaythai Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı elde eden Canik Belediyespor Kulübü sporcumuz Yiğit Keskin’i canıgönülden tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.  Sporcumuzun yetişmesinde katkılarda bulunan ailesine, Canik Belediyespor Kulübü antrenörümüz Cihan Yurt’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı