Cumartesi, Kasım 26, 2022
Ana SayfaAsayişCinsel istismar şüphelisi ünlü avukat cezaevinde intihar etti

Cinsel istismar şüphelisi ünlü avukat cezaevinde intihar etti

Bodrum’da bir hafta önce nitelikli cinsel saldırı suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilen avukat Orçun Çetinkaya koğuşunda kemer ile asılı halde bulundu.

Avukat Çetinkaya geçen hafta bir dava için Bodrum’a gitti. Stajyer bir avukatın da dahil olduğu dört kişilik ekiple Bodrum merkezdeki bir otele yerleşti. Cuma günü stajyer avukat, savcılığa giderek cinsel saldırıya uğradığı gerekçesiyle şikayetçi oldu. Soruşturma başlatan savcılık, Çetinkaya’yı ifadeye çağırdı.

Çetinkaya pazartesi günü savcılığa giderek ifade verdi. Suçlamaları kabul etmeyerek kendisine “iftira” atıldığını savundu. Nöbetçi sulh ceza hâkimi tarafından tutuklanarak Muğla’daki cezaevine gönderildi. Daha sonra da Mumcular’daki S tipi cezaevine nakledildi. Çetinkaya’nın avukatı önceki gün tutuklamaya itiraz etti. Tahliye edilmesini veya ev hapsine alınmasını istedi.

Çetinkaya, avukat görüşünden sonra koğuşunda kemer ile asılı halde bulundu. Cesedi eşine ve avukatına teşhis ettirildi. İntihar ettiği değerlendirilen Çetinkaya’nın kesin ölüm nedeni Adli Tıp raporunun ardından belli olacak. Soruşturma devam ediyor. Çetinkaya’nın avukatı ise detaylı açıklamayı daha sonra yapacaklarını söyledi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Orçun Çetinkaya (42), İngiltere’deki Nottingham Üniversitesi’nde mastır yaptı. İstanbul Nişantaşı’nda, uluslararası düzeyde faaliyet yürüten bir hukuk bürosunun sahibiydi. Çetinkaya, geçtiğimiz Ocak ayında Türkiye’ye girişine izin verilmeyen New York Times gazetesinin muhabiri Rod Nordland’in de avukatıydı.

İntihar olayıyla ilgili soruşturma başlatan savcılık Çetinkaya’nın intihar ederken kullandığı bulunduğu kemerin cezaevine nasıl girdiği araştırılıyor. Bu kapsamda, Çetinkaya’nın cezaevine girdikten sonra gelen ziyaretçiler ile dışarıdan getirilen eşyaların tek tek araştırıldığı ve konuyla ilgili incelemenin sürdüğü belirtildi.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: