Perşembe, Haziran 30, 2022
Ana SayfaManavgatDevlet hastanesine 5 yeni uzman doktor

Devlet hastanesine 5 yeni uzman doktor

Manavgat Devlet Hastanesi’nde, kadın doğum, kulak burun boğaz, kalp damar cerrahisi, üroloji ve dahiliye servislerinde 5 yeni uzman doktor göreve başladı

Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Çınar yaptığı açıklamada, hastanede yeni uzman doktorların göreve başladığını söyledi. Başhekim Çınar, Manavgat Devlet Hastanesi’nde uzman doktor kadro doluluk oranının yüzde 90 seviyesine geldiğini belirterek, “Hastanemize son bir ay içinde kadın doğum, kulak burun boğaz, kalp damar cerrahisi, üroloji ve dahiliye servislerinde atanan uzman doktor arkadaşlarımız hizmet vermeye başladı” dedi.

UZMAN DOKTOR DOLULUK ORANI YÜZDE 90

Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Çınar şunları söyledi:

“ Hastanemize yapılan uzman doktor atamaları ile birlikte; şuan toplam 91 uzman doktor, 5 acil tıp uzmanı,17 acil pratisyen hekimi ile birlikte toplam 860 personel ile hizmet yürütülmektedir. Son yapılan atamalar ile hastanemiz uzman doktor kadro doluluk oranı %90 seviyelerine ulaşmıştır. Hastanemiz mevcut sınıfına ve yatak sayısına göre olması gereken branş hekimlerinin tamamı mevcut olup, halkımıza hizmet vermektedir”

Diğer haberler

İlgi çeken haberler