Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaEğitimFaruk Tugayoğlu mezunları, 40 yıl sonra buluştu

Faruk Tugayoğlu mezunları, 40 yıl sonra buluştu

ANTALYA’da 50 yılı aşkın süredir eğitim-öğretim hizmeti veren ve bugüne kadar binlerce öğrenciyi liseye hazırlayıp mezun eden Faruk Tugay Ortaokulu’nun 1978 yılı mezunları ilk kez bir araya geldi.

Okulun 1978 yılı mezunlarından tiyatro oyuncusu Sermin Kasapoğlu, 2019 yılından itibaren aynı yıl mezun olan öğrencilere ulaşabilmek için sosyal medya üzerinden bir çalışma başlattı, 110 mezun arkadaşıyla iletişim kurdu. Birçoğu Antalya dışında başka şehirlerde ve yurt dışında yaşayan mezunlar, Sermin Kasapoğlu’nun kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi. Sıcak çaylarını yudumlayan mezunlar, 40 yıl sonra birlikte olmanın sevinç, heyecan ve mutluluğunu bir arada yaşadı.

ANILAR TAZELENDİ

Her biri farklı meslek alanlarında çalışan ya da emekli olmuş mezunlar, unutamadıkları ortaokul anılarını konuştu, çok sevdikleri öğretmenlerinden, okul yöneticilerinden övgüyle bahsetti. İki yıl süren uğraş sonucunda ortaokul arkadaşlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Sermin Kasapoğlu, “Birçoğumuz aynı zamanda bir Antalya Lisesi mezunuyuz. Ortaokul arkadaşlığı çok daha samimidir. Bundan böyle sayımızı artırmayı sürdüreceğiz, aynı mekânda sık, sık bir araya geleceğiz. Kaynaşma ve dayanışmayı sağlayacağız, anılarımızı tazeleyeceğiz” dedi.

Diğer haberler

İlgi çeken haberler