Pazar, Haziran 26, 2022
Ana SayfaAntalyaGenç kızların çeyizleri hazır

Genç kızların çeyizleri hazır

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA,(DHA) – ÇAMLIBEL Halk Eğitim Merkezi’nce (ÇAMHEM) ‘Her zaman her yerde eğitim’ sloganıyla açılan el sanatları sergisi göz kamaştırdı.

Muratpaşa Belediyesi Aydın Kanza Sanat Galerisi’nde gerçekleşen yılsonu serginin kurdelesini ÇAMHEM müdür yardımcıları Ali Şirin, Çiğdem Coşar, kurs öğretmeni Mukadder Güçlü, galeri yöneticisi Özge Gür birlikte kesti.

Genç kız ve yetişkin kadınların katıldığı el sanatları kursunda üretilen ve üzerleri nakış-kanafiçe işlemeli rengârenk çeyizlik yatak, masa, sehpa örtüleri, yastık, kırlent kılıfları, duvar panoları, kapı süsleri ve daha birçok el emeği, göz nuru eserler göz kamaştırdı, hayranlıkla incelendi.

KURSA YETİŞKİNLER KATILDI

Kurs öğretmeni Mukadder Güçlü, kursa özellikle yetişkin anne, anneanne ve babaannelerin kızlarına, kız torunlarına çeyiz hazırlamak için katıldıklarını, tanışıp kaynaştıklarını, birbirlerinin deneyimlerinden de faydalandıklarını anlattı.

KIZLARI İÇİN ÇALIŞIYORLAR

Mukadder Güçlü, “Ev kadını, emekli olmuş kimi anneler kız çocukları öğrenci ya da çalıştıkları için kendileri kursa gelip evlilik çağındaki kızlarına çeyiz hazırlıyor. Ürettikleri her bir parça onları çok heyecanlandırıyor, çok mutlu ediyor. Kursumuz da ayrıca eski çeyizleri de yeniliyoruz, atık maddeler üzerinde de çalışıp dekoratif süs eşyaları üretiyoruz” dedi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler