Cuma, Temmuz 1, 2022
Ana SayfaSon dakikaIdc Ödülleri Sahiplerini Buldu

Idc Ödülleri Sahiplerini Buldu

Dünya çapında 110’dan fazla ülkede teknoloji ve uzmanlık sunan uluslararası veri şirketlerinden IDC tarafından organize edilen IDC CIO Ödülleri 2021 sonuçlandı.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, “Doğa’m Evimde” platformu ile teknoloji ödüllerinden birine daha layık görüldü. IDC CIO Ödülleri 2021, “Future of Work–Borderless Organization (İşin Geleceği- Sınır Tanımayan Organizasyonlar)” kategorisinde, “Best Borderless Organization of The Year (Yılın En İyi Sınır Tanımayan Organizasyonu)” unvanı ile 1.lik ödülü İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji’ne verildi.

7 ana dalda 14 kategoride 259 proje değerlendirildi. 154 kişilik jüri, uzaktan eğitimdeki önderlik ve başarımızı bir kez daha tescilledi. Üstelik, “Doğam Evimde” projesiyle İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, ödüle layık görülen tek eğitim kurumu oldu.

“BİLİM, TEKNOLOJİ, İNOVASYON, EĞİTİMİMİZİN KILAVUZUDUR”

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, bir kez daha ödüllendirilen “Doğa’m Evimde” platformu nedeniyle, CIO Hakan İnanır ve ekibini, emeği geçenleri kutladı. Özeren, “Çocuklarımız, her zaman olduğu gibi, en büyük önceliğimiz. Pandemiyle bütün dünyanın verdiği bu büyük mücadele, sürdürülebilir eğitimi de zorunlu kılıyor. Bunu gerçekleştirirken sağladığımız başarının ödüllendirilmesi elbette bizim için de motivasyon kaynağı. Uzaktan eğitimde müfredatı bozmadık, bilakis zenginleştirdik. Çünkü sorumlu eğitimcilik anlayışımız bunu gerektirir. Doğa’m Evimde, eğitim sistemimizin tamamlayıcı unsurlarındandır. Proje temelli eğitim vizyonumuz, yarınımızı inşa edecek çocuklarımızın bilimsel gelişimine yöneliktir. Ülkenin geleceği için eğitim modelimiz, bilimsel, teknolojik ve inovasyona dayalı çalışmak ana hedefimizdir. Öte yandan dünyanın en büyük veri analizi ve 110 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir şirket ve seçkin bir jüri tarafından bu ödüle layık görülmek de bizi ayrıca mutlu etti. Memnuniyetimizin temel sebebi ödüller değil, bunu idrak ederek ailemizi büyüten öğrenciler, veliler ve çalışanlarımızın tümüdür. Başta, Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Direktörümüz ve ekibi olmak üzere tüm Doğa ailesini kutlarım” diye konuştu.

ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN, VELİ VE OKUL AYNI PLATFORMDA BULUŞTU

“Doğa’m Evimde” programının mimarı İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji CIO’su Hakan İnanır, “Öğretmen, öğrenci ve veli etkileşimi her koşulda kesintisiz devam etti. Dahası, salgın sınırlamaları nedeniyle uzaktan çalışması gereken personel de bu platformdan yararlandı. e-Doğa içinde, müfredatla ilişkilendirilmiş 42.000 “i videolu olmak üzere 63.000 çözümlü soru, 6.000 “in üzerinde hazır sınav var. Sistem sınırsız sayıda soru üretilebilecek şekilde tasarlandı. Öğrencilerimizin tüm akademik ve sosyal başarıları kayıt altına alınıyor. Duvar ve grup yapısı sayesinde iş birliğine dayalı öğrenmeyi destekliyoruz. Etkinlik, oylama, sosyal öğrenme modülü, eğitsel paylaşım ve işbirliğini destekliyor ve bilgiyi kalıcı hale getiriyor. Tüm kullanıcılar sınav, sosyal etkinlik, ödev ve etüt gibi aktivitelerden haberdar oluyor. Sadece bu eğitim/öğretim yılının ilk beş ayında karşımıza çıkan örnekler, bu yapının başarısıdır. Onlarca sınav, milyonlarca test ve soru, binlerce deney, bu sistemin ürünleridir. Tüm bu içerik, bir kez daha ödüllendirildiği için gurur duyduk” ifadesini kullandı.

Idc Ödülleri Sahiplerini Buldu

Diğer haberler

İlgi çeken haberler