Perşembe, Haziran 30, 2022
Ana SayfaAntalyaİş insanından eğitime destek

İş insanından eğitime destek

 

Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA)- ANTALYA’nın Serik ilçesinde hayırsever iş insanı Süleyman Kanmaz tarafından ailesi adına Özel Eğitim Uygulama Okulu’na yaptırılan uygulama alanları açıldı.

Karadayı Mahallesi’nde bulunan Serik Özel Eğitim Uygulama Okulu’na hayırsever iş insanı Süleyman Kanmaz tarafından yaptırılan ve annesi Gülsüm ile babası Mehmet Kanmaz adının verildiği uygulama alanları için açılış töreni düzenlendi. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz, Serik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Savaş, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, eğitime gönül veren insanlar olmasının en büyük şansları olduğunu belirterek, iş insanı Süleyman Kanmaz’a katkıları için teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz de binanın eski Karadayı Belediye binası olduğunu ve kendilerine tahsis edildikten sonra Özel Eğitim Uygulama Okulu’na dönüştürdüklerini söyledi. Ekiz, “Okulumuz 72 öğrenci kapasiteli olup 62 özel öğrencimiz devam etmektedir. 35 öğretmenimiz görev yapmaktadır. Okulumuzun alt katı boş vaziyetteydi. Hayırsever iş insanı Süleyman Kanmaz burayı uygulama alanı yapmak için gönüllü oldu. Hiç çekinmeden elini taşın altına koydu. Atıl durumda olan binanın alt katı bakanlığımızın da gönderdiği malzemelerle iyi bir uygulama alanına dönüştü. Biz özel öğrencilerimizi çok önemsiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından uygulama alanlarının açılışı protokol tarafından kurdele kesimiyle yapıldı. Protokol ve katılımcılar ardından uygulama alanını gezdi.

Hayırsever iş insanı Süleyman Kanmaz’a İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Belediye Başkanı Enver Aputkan tarafından plaket verildi.

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler