Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana SayfaSporFutbolJudo Milli Takımları Burdur'da kampta

Judo Milli Takımları Burdur’da kampta

Judo Milli Takımları Burdur’da kamp yapıyor. Konya’da başlayan 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nda 9 Ağustos’tan itibaren mücadeleye başlayacak olan ay-yıldızlı ekip, daha sonra Ekvator’da düzenlenecek Dünya Gençler Judo Şampiyonası için kamplarını Burdur’da sürdürüyor. Sporcular turnuvalara günde çift antrenmanla hazırlanıyor.

Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Olimpik Takım ile Genç Milli Takımın, Konya ve Ekvator’daki turnuvaları öncesi Burdur’da kampa girdiğini söyledi. Federasyon Başkanı Huysuz, “Takımlarımız burada 65 kişiyle kamp yapıyor. Güzel bir şekilde hazırlanıp ülkemize güzel madalyalar kazandıracaklarını düşünüyorum. Judo Genç Milli Takımımız genç yeteneklerden oluşan iyi bir takım. Geçen yıl Dünya 3’ncüsü olmuştuk. Bu yıl ki hedefimiz final yapmak. Bunu yapacak yetenekte çocuklarımız var” dedi. İslami Dayanışma Oyunları’nın Konya’da düzenleneceğini belirten Judo Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, “Bu turnuvada da güzel neticeler alacağımızı düşünüyorum. Geçen islam oyunlarında 12 altın madalya almıştık. Bu yıl madalya sayımızı 14’e çıkartacağız. Kadınlarımız 2017’de şampiyon olmuştu, erkek takımımız 3’ncü olmuştu. Ev sahipliği yaptığımız Konyamızda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Burdur’da sporcularımızın güzel bir ortamda şampiyonalara iyi hazırlanacaklarını düşünüyorum. Güzel bir tesis var. Kamplarımızı mümkün oldukça burada yapmaya çalışıyoruz. Burası gerçekten bir sporcu için bulunmaz nimet” diye konuştu.

“Önce bir Avrupa Şampiyonası’na katıldı kızlarımız. Daha sonra bir Akdeniz Oyunları şimdi de İslami Dayanışma Oyunları’na katılıyoruz. Kendi evimizde yapacağımız önemli bir maç. Umarım ülkemizin bayrağını başarıyla dalgalandıracağız. Herşey güzel gidiyor. Buradaki imkanlarda gayet iyi. Güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Takım olarak hazırız. Gayet iyiyiz Ekim ayındaki Dünya Şampiyonası için güzel bir prova olacak. Dünya Şampiyonasında hedefimiz hem Olimpiyat puanları elde edebilmek hem de kürsüdeki yerimizi tutabilmek. En son Olimpiyatlara 6 sporcu ile katılmıştık. Hedefimiz 2024 Paris Olimpiyatları’nda hedefimizi bu sayının üstüne çıkabilmek.”

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: