Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaAntalyaKaş'ta 15 Temmuz etkinliği

Kaş’ta 15 Temmuz etkinliği

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) – ANTALYA’nın Kaş ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla etkinlikler gerçekleştirildi.

Kaş Kaymakamlığı ve Kaş Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Yürüyüşü düzenlendi. Etkinliğe katılanlar ellerinde Türk bayrağıyla ilçe merkezinden Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Meydandaki etkinlikte Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından dualar yapıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili müzik ve sinevizyon gösterimi yayınlandı.

Etkinlikte konuşan Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, “Ecdadının izinden yürüyen kahraman milletimiz, geçmişte Çanakkale’de onlarca muharebede, düşmana ve haine geçit vermediği gibi, 15 Temmuz 2016 yılında da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘meydanlara inin’ çağrısıyla kahramanlığını ve cesaretini çıplak elleriyle bedeniyle kullanarak, o hain güruhun askeri uçaklarına, tanklarına ve toplarına meydan okuyarak, göğüs gererek, kutlu bir zafer kazandı. 15 Temmuz hain darbe girişimi de dahil olmak üzere bu millete kumpas kurmaya çalışanlara bilginiz birikiminizi ve gücünüzü kullanarak, milletimizin milli ve manevi değerleri öncülüğünde geçit vermeyin” dedi.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da şunları söyledi:

“15 Temmuz darbe girişiminde halkımızın direnişi her noktada gerçekleşti. Devlet aklı, tarihten gelen güçlü bir derinliğimiz var. Milletimizin vicdanı ve hür sesi her zaman galip geliyor. Milletimizin aklıselim oluşu ve her zaman dik duruşu sayesinde bayrağımız dalgalanmaya devam edecek. Bu memleketin istikbali ve istiklali ilelebet payidar olacak. Hep beraber birlik, beraberlik içerisinde bu ülkeye sahip çıkmaya devam edelim.”

15 Temmuz gazisi İlyas Denizci, “15 Temmuz gecesi köprüye geldim, orada ayağıma ve kalçama açılan ateşle iki kurşun yedim. Yaralı olarak, beni Zeynep Kamil Hastanesi’ne götürdüler. Kalbimi tekrar çalıştırarak, beni hayata döndürmüşler. Burada ameliyat yapılamadığı için beni ambulansla başka bir hastaneye kaldırarak, ameliyata aldılar. Uyandığımda ise ilk sorduğum ‘vatan kurtuldu mu?’ oldu. Aldığım cevapla tüm acılarımı unuttum” diye konuştu.

Etkinliğe, Garnizon Komutanı Deniz Yarbay Serdar Yıldırım, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Erol, Emniyet Müdürü Volkan Cansever, İlçe Müftüsü Turgut Topaloğlu, siyasi partilerin başkanları, kurum müdürleri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları, gaziler, şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar da katıldı.

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler