Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana SayfaEkonomiKaymakam Yiğit’ten çiftçilere ziyaret

Kaymakam Yiğit’ten çiftçilere ziyaret

MANAVGAT Kaymakamı Mustafa Yiğit, koronavirüs salgını kapsamında ilan edilen sokağa çıkma kısıtlamaları süresince üreticilerin ve çiftçilerin çalışması sayesinde, gıda arzında kopukluk olmadığını söyledi.

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin ile birlikte üretim yapan çiftçileri ziyaret etti. Çiftçilerin yaşadıkları sorunları tarlada dinleyen Kaymakam Yiğit, yeni yapılan bir muz serasında da incelemelerde bulundu ve muz fidesi dikti. Manavgat’ta bulunan bir süt ürünleri fabrikasında incelemede bulunan Kaymakam Yiğit, süt fabrikasının çalışmasıyla ilgili bilgiler aldı.

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, kendi eliyle diktiği muz fidesine cansuyu verdi
Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, kendi eliyle diktiği muz fidesine cansuyu verdi
ÇİFTÇİLERİMİZ ARI GİBİ ÇALIŞIYOR

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, Manavgat’ın iklimi, verimli ve bereketli toprakları ve yetişen ürün çeşitliği ile turizmle birlikte en önemli sektörünün tarım olduğunu belirterek ülkenin gıda taleplerini karşılamada ve bölge ekonomisine sağladığı katkı ile çiftçiliğin ve çiftçinin son derece olduğunu bir işlevi yerine getirdiğini söyledi. Çiftçiler sayesinde koronavirüs salgını kapsamında ilan edilen sokağa çıkma kısıtlamaları süresince üreticilerin ve çiftçilerin çalışması sayesinde, gıda arzında kopukluk olmadığını söyleyen Kaymakam Yiğit, sofralara ulaşan gıdaları üretiminde çiftçilerin alın teri dökerek yoğun emek sarf ettiğine vurguladı. Kaymakam Mustafa Yiğit şunları söyledi:

“Çiftçimiz arı gibi çalışıyor. Tüm çiftçilerimizin eline, emeğine sağlık. Aşık Veysel, tarımın önemini anlatmak için ‘Benim sadık yarim kara topraktır’ demiş”.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: