Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaGündemKaymakam Yiğit’ten sosyal mesafe uyarısı

Kaymakam Yiğit’ten sosyal mesafe uyarısı

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Manavgatlıların bayramını kutlayan Kaymakam Yiğit, bayramın, Türk milleti ile tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini niyaz etti.

Kurban ibadetinin, Allah’a yakınlaşma, onun rızasını elde etme vesilesi, Rabbine teslimiyet sembolü olduğunu vurgulayan Kaymakam Yiğit, “Dinen şartları elverenler için kurban ibadetinin yerine getirilmesi, dünyanın her yerinde Müslümanlığın bir işaretidir, bir ifadesidir. Kurban Bayramı’nı, şekliyle birlikte özüne uygun şekilde değerlendiren her bir kardeşimi tebrik ediyorum. Hazreti İbrahim’den beri süren bu kutlu ibadeti, evlatlarımıza da dipdiri bir şekilde aktarmakla mükellefiz” dedi.

COVİD-19 KURALLARI

Bu sene bütün dünyada yaşanan ve ülkemizi de etkileyen Covid-19 salgını sebebiyle Kurban Bayramı’nda da bazı kurallara dikkat edilmesi gerektiğini belirten Kaymakam Yiğit, “Covid-19’dan korunmanın en temel yolu sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat etmekten geçiyor. Vatandaşlarımıza bayramlaşmaya gittikleri yerlerde de sosyal mesafe kurallarına dikkat etmelerini, mutlaka maske takmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: