Pazartesi, Aralık 5, 2022
Ana SayfaAsayişKlima motorunu 14 saniyede söküp çaldılar

Klima motorunu 14 saniyede söküp çaldılar

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde bir otele ait lojmandan 8 klima dış, 1 klima iç ünitesi çalan E.D. ve M.D. tutuklandı. Güvenlik kamerası görüntülerinde şüphelilerin gündüz girdikleri lojmanda klima motorunu 14 saniyede söktükleri görüldü.

Manavgat’ın Aydınevler Mahallesi’nde Mustafa T.’ye ait otel lojmanı olarak kullanılan binadan 8 adet klima dış, 1 adet klima iç ünitesi çalınmasının ardından Manavgat Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. Çevredeki güvenlik kameralarının incelenmesi ve lojmanda yapılan parmak izi araştırmasında, şüphelinin E.D. olduğu ve hırsızlık olayını kardeşi M.D. ile gerçekleştirdiği tespit edildi. Şüphelilerin 14-31 Mart tarihleri arasında aralıklarla gelerek klimaları yerinden söküp götürdükleri anlaşıldı.

Yapılan araştırmada Antalya’nın Akseki ilçesinde olduğu tespit edilen şüpheliler Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından göz altına alındı.

Şüpheliler E.D. ve M.D. klimaları kendilerinin çaldığını, seyyar hurdacılık yapan bir kişiye sattıklarını itiraf etti.  Polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler E.D. ve M.D. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

HIRSIZLIK ANLARI GÜVENLİK KAMERASINDA

Şüphelilerin hırsızlık anları ise güvenlik kameraları tarafından anbean kaydedildi. Güvenlik kamerası görüntülerinde, binanın arka tarafından gündüz saat 16:30 sıralarında lojmana girdiği belirlenen şüphelilerden biri önce alt katta ardından üst katta balkona çıkarak klima motorunu 14 saniyede yerinden söküp içeri taşıdığı,bu sırada olaydan habersiz otel personelinden birisinin de otelin önünde oturuyor.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: