Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaAntalyaKonyaaltı'nda 'özel melekler'den sergi

Konyaaltı’nda ‘özel melekler’den sergi

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) – KONYAALTI Kent Konseyi Yabancılar Meclisi özel çocukların yeteneklerini bir araya getirdi, sanatseverlerin beğenisine sundu.

Konyaaltı Belediyesi Fuayesi’nde gerçekleşen ‘Farklılıkların Farkındayız’ sloganlı etkinlikte, aralarında Antalya’da yerleşik yabancı ailelerin çocuklarının da olduğu özel çocukların tuvallere yansıttıkları rengârenk resimler sergilendi.

KURDELE BİRLİKTE KESİLDİ

‘Özel Melekler’ adlı serginin açılış kurdelesini Konyaaltı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Batı, Konyaaltı Kent Konseyi Yabancılar Meclisi Başkanı Zera Vareldzhi ve üyeler, Antalya Sanatçılar Derneği Başkanı Tecelli Sercan Sırma, Melekler Özel Eğitim Merkezi yönetici ve öğretmenleri, özel çocuklar birlikte kesti.

TANIŞIP KAYNAŞIP EĞLENDİLER

‘Dünya Çocuk Günü’ etkinlikleri kapsamında açılan resim sergisi, müzik ve şiir dinletisinde konuşan Konyaaltı Kent Konseyi Yabancılar Meclisi Başkanı Zera Vareldzhi, “Amacımız, özel çocuklarımızı bir araya getirmek, tanışıp kaynaşmalarını, akranlarıyla birlikte eğlenmelerini sağlamak, karşılıklı yardımlaşma ve dayanışmayı güçlendirmek” dedi.

“AFERİN SİZE ÇOCUKLAR”

Konuşmaların ardından özel çocukların fırçalarından çıkan resimlerin yer aldığı sergi gezildi.

Duyguların, düşüncelerin, özlemlerin, hayallerin tuvallere yansıtıldığı rengarenk resimler büyük beğeni aldı. Davetliler “Aferin size çocuklar” diyerek alkışladı. Etkinlikte müzik eğitimi alan çocukların keman dinletisine de yer verildi. Melina Sarpdağ annesi Eva Sarpdağ ile birlikte karşılıklı keman çaldı. İranlı çocuk Arşiyah Akbarian ‘Sevgi’ konulu yazdığı şiirlerini okudu, İkhsan Abdraimov adlı çocukta solist olarak sahneye çıktı. Yorumladığı şarkılarla tüm dikkatleri üzerine çekti. Fuaye Türk ve yabancı çocukların dans gösterisiyle ayrı bir renk kazandı.

TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Yabancılar Meclisi Başkanı Zera Vareldzhi, sanat etkinliğini yetenekleriyle zenginleştiren çocuklara ‘Teşekkür Belgesi’ sundu. Meclis Başkanı Vareldzhi, özel eğitim okulu yönetici ve öğretmenlerine, çocukların ailelerine, davetlilere katılım ve katkılarından dolayı teşekkür etti.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler