Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaEkonomiKorona'ya karşı MATSO yönetiminden örnek davranış

Korona’ya karşı MATSO yönetiminden örnek davranış

MANAVGAT Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu üyeleri aldıkları bir kararla, Kovid-19 salgınıyla birlikte yaşanan ekonomik kriz nedeniyle 1 Nisan – 1 Temmuz arasında kiraya verdikleri özel mülklerinden kira almayacak. MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, kararı Haziran ayında yeniden değerlendireceklerini söyledi.

Geçen aralık ayında Çin’in Wuhan bölgesinde başlayarak bütün dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs Kovid -19 salgını nedeniyle bir çok işletme faaliyetlerini ara verdi. Yaşanan salgında sınırların kapalı olması nedeniyle Antalya’nın Manavgat ilçesinde bütün oteller faaliyetlerine ara verdi. Manavgat’ta işyerlerinin kapalı ve binlerce insanında işsiz bulunmaları nedeniyle MATSO Yönetim Kurulu üyeleri yaptıkları toplantıda kişisel mülkleri olan ve kiraya verdikleri işyerlerinden 3 aylığına kira almama kararı aldı.

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, video konferans yoluyla gerçekleştirdikleri yönetim kurulu toplantısına Meclis Başkanı ve Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı’nın da dahil olduğunu anlatarak şunları söyledi:

“Tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım ve meclis başkanımla birlikte 1 Nisan – 1 Temmuz arasında kiraya verdiğimiz işyerlerinden kira almayacağız. Bu konuda alacağımızdan vaz geçiyoruz. Sözleşmemizi yapmış, çekini senedini almışta olsak, bu 3 ay zarfından kiracılarımızdan işyerleri için kira almayacağız. Haziran ayı içerisinde süreci yeniden değerlendirip, Temmuzdan sonraki dönemle ilgili yeni kararı Haziran ayı içerisinde alacağımız o toplantıda belirleyeceğiz. Birde turizm sezonu içerisine çekini senedini vermiş sözleşmesini yapmış, sözünü vermiş üyelerimiz var yada kiracılarımız var. Bunlarda şöyle yapıyoruz, 12’ye bölüyoruz o total rakamı, 3 aya tekabül eden kısmını almayacağız.

Buradan da bir çağrı yapıyoruz. Biz MATSO yönetim kurulu üyeleri olarak kendi özel mülklerimizdeki kiralarımızda bunları yaptık. Bu salgın nedeniyle ciddi bir krizin içinden geçmekteyiz. Bunun toplumun bütün kesimlerinde uygulanmasını talep ediyoruz.”

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: