Pazartesi, Ağustos 15, 2022
Ana SayfaAntalyaLikya- Kaş Kültür ve Sanat Festivali başladı

Likya- Kaş Kültür ve Sanat Festivali başladı

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) – KAŞ Belediyesi tarafından bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Likya- Kaş Kültür ve Sanat Festivali başladı.

Pandemi nedeniyle 2 yıl yapılamayan festival kortej yürüyüşüyle başladı. Sonrasındoa Cumhuriyet Meydanı’nda açılış töreni yapıldı. Halk oyunları gösterisi ardından ve etkinliğe katılan yabancıların gösterisi sonrası Geleneksel Türk Halk Sanatları Karma Sergisi açıldı. Sergide, el sanatları ve resimler yer aldı. Cumhuriyet Meydanı’nda konser düzenlendi. Kaş Amfitiyatro’da, Feyzullah Aslan ve Nermin Ertürmen’in yazdığı ‘Yarınlara Geç Kalma’ adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Açılış töreninde konuşan Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, “Birlikte kültürel, soayal ve sanatsal faaliyetlerimizi artıralım. Festivalde Meis Adası’ndan Kaş’a yüzme yarışımız var. Yunanistan, Türkiye arasındaki gerginliklerin azalmasına dostluğa ve barışa vesile olmasını olmasını diliyorum” dedi.

Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı da festivalde geçmişteki kültürün izlerinin yaşanacağını söyledi.

Festival, etkinlikleri kapsamında Kaş Yemekleri Yarışması, Hadise konseri yapılacak. Yarın bu yıl 16’ncısı düzenlenecek Uluslararası Meis- Kaş Yüzme Yarışı düzenlenecek. Yarışa 16 ülkeden 300 sporcu katılacak.

Festival, amfitiyatrodaki senfoni konseriyle sona erecek. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler