Çarşamba, Eylül 28, 2022
Ana SayfaEğitimManavgat Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi kuruluyor

Manavgat Doğa Bilimleri ve Mühendislik Fakültesi kuruluyor

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Senatosu tarafından mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi kurulması kararı alındı. MASİAD Başkanı Mücahit Tatar, “Manavgat’ımıza yükseköğretim adına daha büyük kazanımlar sağlamaya çalışacağız. Manavgat mutabakatı ile Başaracağız, Allah’ın izniyle üniversitemizi kuracağız” dedi

AÜ Senatosu Perşembe günü yaptığı toplantıda Manavgat ilçesinde yeni bir fakülte kurulması konusunda karar aldı. Senatonun kararında, “Üniversitemiz bünyesinde Manavgat Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin açılmasının uygun olduğuna ve konunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na arzına oybirliği ile karar verildi.” Yüksek Öğretim Kurumu’ndan olumlu karar çıkması halinde Manavgat’ta turizm fakültesi ve sosyal ve beşeri bilimler fakültesinin ardından üçüncü fakülte olarak mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi açılacak.

Diğer taraftan, Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi ile kurulması planlanan Manavgat  Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin yer alacağı kampüste inşaat çalışmaları devam ediyor. Hayırsever Gülten Çağıran’ın 20 milyon liralık bağışıyla Manavgat Yüksek Öğretim Vakfı tarafından yürütülen inşaat çalışmalarının 300 günde tamamlanması hedefleniyor.

 “ÜNİVERSİTEMİZİ KURACAĞIZ”

Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı Mücahit Tatar’da yaptığı açıklamada, “Adım adım Manavgat’ın ortak hedefine doğru ilerliyoruz. Üçüncü fakültemiz olan Manavgat Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi için Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal Hocamıza ve değerli Üniversite Senatosuna Manavgat adına teşekkür ediyoruz.

Ayrıca Manavgat Yüksek Öğretim Vakfı (MAYÖV) ve MASİAD işbirliğinde, değerli hayırseverimiz Sn. Gülten Çağıran Hanımefendinin katkılarıyla yürüttüğümüz fakülteler inşaatımız için ‘Katma Değer Vergisi’ muafiyet başvurumuzu gerçekleştirdik, olumlu sonuç alarak Manavgat’ımıza yükseköğretim adına daha büyük kazanımlar sağlamaya çalışacağız. Manavgat mutabakatı ile Başaracağız, Allah’ın izniyle üniversitemizi kuracağız” dedi.

MATSO’DAN TEŞEKKÜR

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, “Akdeniz Üniversitesi senatosu Manavgat Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi açılması kararını onaylamıştır. Emeklerinden dolayı başta rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Ünal olmak üzere en başından bu tarafa konuyu takip eden emekleri olan komisyon ve senato üyesi hocalarımıza Manavgat İş dünyası adına teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: