Çarşamba, Eylül 28, 2022
Ana SayfaEkonomiManavgat OSB kuruluş kararı imzalandı

Manavgat OSB kuruluş kararı imzalandı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde organize sanayi bölgesi (OSB) kurulması kararı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından imzalandı.

Manavgat’ın Hacıobası Mahallesi’nde yapılması planlanan organize sanayi bölgesiyle ilgili karar Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım tarafından imzalandı. Kararda, Manavgat OSB’nin kuruluş çalışmaları anlatılarak, “34,4512 hektar büyüklüğündeki alan, ilgili yönetmelik gereği Manavgat OSB yeri olarak kesinleştirilmiştir. Yer seçiminden sonra OSB kuruluş protokolü için Antalya Valiliğince çalışmalara başlanılması ve istenen bilgi ve belgelerin bakanlığımıza gönderilmesi gerekmektedir” denildi.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, ilçe ekonomisinin turizm ve tarım ağırlıklı olduğunu belirterek, ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi için OSB’nin önemini vurguladı. Manavgat’ın 230 bini aşan nüfusu ile ciddi bir cazibe merkezi haline geldiğini belirten Kaymakam Yiğit, “Akseki, İbradı, Gündoğmuş gibi çevre ilçelerle ekonomik bağı olan Manavgat ekonomisinin çeşitlenmesi için yeni bir alternatife ihtiyaç vardır. OSB’nin kurulması ile Manavgat’ta yeni bir ekonomik faaliyet, iş alanı ortaya çıkacak. Bu anlamda ‘Gayret bizden takdir Allah’tandır’. Emeği geçen, destek olan herkese şükranlarımı arz ediyorum. Manavgat Karma Organize Sanayi Bölgesinin kuruluş kararı Manavgat’a hayırlı olsun” dedi.

 

MANAVGAT’A HAYIRLI OLSUN

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş’ta, organize sanayi bölgesiyle ilçe ekonomisinin gelişip çeşitleneceğini belirterek, “Yıllardan bu yana Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın ve Manavgat’ın gündeminde olan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından onaylanarak yürürlüğe girmiştir. Manavgat’ımıza ve Manavgat iş dünyasına hayırlı olmasını dilerim. Bu durum üretim, istihdam ve ihracata katkı sağlayacak. Üretimin artması ile ilçe ekonomisinin daha da güçlenecektir. OSB’nin kentimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.Organize sanayi bölgesinde yatırımcılardan alınan ön talep formlarına göre, ilk aşamada 125 firmanın yer alacağı ve toplam 6 bin kişiye yeni istihdam sağlanacağı belirtildi.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: