Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaGündemManavgat'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı

Manavgat’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Manavgat Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programa, Kaymakam Mustafa Yiğit, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, İlçe Jandarma Komutan vekili Yüzbaşı Durdu Eren, Müftü Abdullah Eroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İZLENDİ

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, 15 Temmuz anı defteri imzaya açıldı, belgesel ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz la ilgili alanda canlı konuşması izletildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şiirler okunması ile devam eden programda Müftü Abdullah Eroğlu tarafından dua edildi.

KAYMAKAM YİĞİT’TEN KONUŞMA

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam Mustafa Yiğit, Türk Milleti’nin demokrasiyi ve devletini korumak için darbecilere karşı canıyla ve kanıyla karşı koyduğunu söyledi. Düzenlanan hikaye yarışmasında dereceye girenlere ödül verilmesiyle devam eden programda Manavgat Müftülüğü İlahi Korosu tarafından ilahiler söylendi.

Program demokrasi nöbetiyle son buldu.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: