Çarşamba, Haziran 29, 2022
Ana SayfaGündemManavgat'ta 2 metrelik kabak yetişiyor

Manavgat’ta 2 metrelik kabak yetişiyor

Manavgat’ın Kısalar Mahallesi’nde yaşayan Ali Yardan, hobi amacıyla süs kabağı olarak diktiği bitkiden 1 metreyi geçen uzunlukta kabak elde etti. Ali Yardan şimdilik 133 santimetre boyunda olan ve büyümeye devam eden kabakların 2 metreyi geçeceğini söyledi.

Manavgat’ın Kısalar Mahallesi’nde hobi amaçlı kabak diken Ali Yardan, kısa sürede boyu 1 metreyi aşan ürün elde etti. Süs bitkisi olarak aldığı fidandan insan boyunda kabak yetişeceğini tahmin etmediğini anlatan Ali Yardan, ailesiyle birlikte kabakların bakımını yaptığını aktardı. Küçük kızının her gün kabakların yanına giderek konuştuğunu ve sarılarak sevgi gösterdiğini anlatan Yardan, kabakların daha ne kadar daha büyüyeceğini merak ettiğini söyledi.

İNSAN BOYUNA ULAŞTI

Bitkiyi dikerken kabakların uzun olacağını söylediklerini, fakat bu denli uzayacağını tahmin etmediğini anlatan Yardan, “İnsan boyuna ulaştı. Henüz hasat yapmadık. Şu an 1,33 metreyi buldu. 2 metreye ulaşacağını düşünüyorum. Bu tür kabak yenilebiliyor. Aynı zamanda kurutularak süs eşyası da yapılıyormuş. Tam olgunluğa ulaştığında bir kısmını kendime alacağım, artanları da arkadaşlarıma dağıtacağım” dedi.

Diğer haberler

İlgi çeken haberler