Pazartesi, Aralık 5, 2022
Ana SayfaSağlıkManavgat’ta 83 yaşındaki nine Korona’da kurtuldu

Manavgat’ta 83 yaşındaki nine Korona’da kurtuldu

Antalya’nın Akseki ilçesinde hipertansiyon hastası Ayşe Polat(83), oğlu Kemal Yılmaz’ı (61) kaybettiği, yeni tip koronavirüsü (Covid-19) yenmesinin ardından tedavi gördüğü Manavgat Devlet Hastanesi’nden alkışlarla hastaneden taburcu edildi.

İstanbul’da oğlu Kemal Yılmaz’ı Covid-19’dan kaybeden Ayşe Polat, Antalya’nın Akseki ilçesine getirildi. Burada bir süre sonra yüksek ateş ve solunum sıkıntı yaşayan Polat, Manavgat Devlet Hastanesine götürüldü. Yapılan testlerde numunesi pozitif çıkan hipertansiyon hastası Polat, servise alınarak gerekli tedaviler uygulandı. Eşini 17 yıl önce zatürreden kaybeden Polat, kronik rahatsızlıklarının yanında yüksek ateş ve solunum sıkıntısı çekmeye başladı.

Hastanede enfeksiyon hastalıkları uzmanı Öznur Dünmez gözetiminde doktor ve hemşireler Polat’ın hastalığı yenmesi için seferber oldu. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun belirlediği ilaçlar uygulanan Polat, 20 günlük tedavinin ardından bugün alkışlarla taburcu edildi. Hastaneden çıkarken duygusal anlar yaşayan Polat, sağlık ekibine teşekkür ederek, “Allah razı olsun. Çok iyiyim ben” dedi.

Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Çınar, Çin’de geçen aralık ayında ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan Covid-19 Yeni Koronavirüs salgını kapsamında Manavgat Devlet Hastanesinin Sağlık Bakanlığı tarafından pandemi hastanesi olarak ilan edildiğini belirterek “O günden bugüne biz elimizden geldiğince ekip arkadaşlarımızla birlikte bu tür hastalarımızın teşhis, tedavi ve her türlü imkanlarla bunları yapıyoruz. En son basında yer alan Türkiye’de ikinci vaka olarak İstanbul’da vefat eden kişinin annesi de bizde yatıyordu. Teyze 83 yaşında. Ve bugün teyzeyi taburcu ettik. 20 gün kadar bizde misafir oldu. Her türlü özveriyi gösteren başta hekim arkadaşlarımız olmak üzere hemşirelerimizden ve diğer temizlik görevlilerine kadar bakımını üstlenen herkese ben teşekkür ediyorum. Teyzemizin 83 yaşında taburcu olup evine gitmesi bize bir moral kaynağı oldu. Bu şekilde tedavisi devam eden hastalarımız için de bir umut kaynağı oldu. Bundan dolayı mutluyuz” dedi.

Hastanenin enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Öznur Dünmez’de hastayı  19 Mart günü Akseki’den nakil aldıklarını söyleyerek, “Şüpheli Covid-19 vakası olarak servisimize yatırdık. Daha sonra yapılan testlerimizde pozitif olduğunu tespit ettik. Hastamızı tedavisini rehberimizdeki gibi yaptık. 20 gün kadar servisimizde kabul edildi. Tedavisini gördü. Takipleri yapıldı. 20 gün sonra da şifayla taburcu ettik. Şu an 14 gün süreyle evde izole olması gerekiyor. Yakın teması olmaması gerekiyor. Ziyaretçi yasağı var. Yakınlarıyla görüşmeyecek. Ayrı bir odada 14 gün süreyle kalması gerekiyor. Ayşe teyzemiz bu hastalığa yakalanan herkes için örnek olmalı” dedi

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: