Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaAsayişManavgat'ta aile boyu hırsızlık çetesi tutuklandı

Manavgat’ta aile boyu hırsızlık çetesi tutuklandı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde geçen Salı günü bir evden çelik kasada 100 bin lira, çek, senet ve çeşitli ziynet eşyalarını çaldığı iddia edilen aynı aileden M. G, K. G, Y. G ve L. G tutuklandı

Manavgat’ın Bahçelievler Mahallesi’nde 5060 Sokak üzerinde bulunan evde kapı göbeğinin kırılması sonucu meydana gelen hırsızlık olayında içeride bulunan çelik kasa ve kasa içerisindeki 100 bin lira nakit para, 2 çek, 2 senet, 2 ayrı çek koçanı, altın yüzük, altın küpe ve altın kolye çalındı. Ev sahiplerinin haber vermesi üzerine, olay yerine gelen Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri parmak izi ve güvenlik kamerası araştırma yaptı. Yapılan araştırma ve incelemenin sonucunda, hırsızlığı gerçekleştiren 1’i kadın 4 kişinin Mersin’den Manavgat’a geldiği otomobil tespit edildi. Şüpheliler, aynı aileden olan Y. G, L. G, K. G ve M. G 33 xx xxx plakalı otomobille birlikte yakalanarak gözaltına alındı.
PARA VE DİĞER ÇALINANLAR BULUNAMADI

Şüphelilerin üzerinde çalınan para, diğer değerli evrak ve ziynet eşyaları bulunamazken, otomobilde yapılan aramada hırsızlık olaylarında kullanıldığı değerlendirilen 3 tornavida ve 9 mm çapında 15 tabanca fişekle birlikte altın kolye ele geçirildi. Polis merkezinde işlemleri tamamlanan şüpheliler sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şüpheliler, cumhuriyet savcısının ifadelerini almasının ardından, nöbetçi sulh ceza hakimi tarafından ‘muhafaza altına alınmış eşyayı hırsızlık’, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlarından tutuklandı.

Diğer haberler

İlgi çeken haberler