Pazartesi, Aralık 5, 2022
Ana SayfaGündemManavgat’ta askıda ekmek kampanyası

Manavgat’ta askıda ekmek kampanyası

Manavgat’ta Halk Ekmek fırını koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlar için askıda ekmek kampanyası başlattı.

Türkiye’nin en büyük turizm destinasyonlarından biri olan Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre, 529 otelde 183 bin 706 yatağın bulunduğu Manavgat’ta koronavirüsü salgını nedeniyle sezon açılışı ertelendi. Halihazırda otellerin tamamının kapalı olduğu ilçede sezonun açılışını bekleyen turizm çalışanları ekonomik krizle mücadele etmeye çalışıyor. Hükümetin açıkladığı tedbirlerin yanı sıra işletmelerde kendi imkanlarına göre, işsiz kalan vatandaşlara yardım ediyor.

 

İHTİYACI OLAN ALIYOR

Manavgat Halk Ekmek Fabrikası, 5 gün önce, askıda ekmek kampanyasıyla ekonomik olarak zor durumda bulunan vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla kapının önünde bir dolap yerleştirerek içine ekmek bırakarak, üzerine de ‘İhtiyaç sahipleri ekmek alabilir, ihtiyaç sahipleri için ekmek bırakılabilinir” notu astı. Vatandaşla tarafından ilgi gören dolaptan parası olmayanlar ücretsiz bir şekilde ekmeğini alırken, yardım etmek isteyenlerde içeriden ekmek alıp dolaba bırakıyor.

İNSANLARIN EKMEK ALACAK PARASI YOK

İşletmenin sorumlu müdürü ve aynı zamanda gıda mühendisi olan Mehmet Emin Baydemir, tüm dünyayı etkili olan pandemik bir hastalığın Türkiye’de de insanların evlerine kapanmasına yol açtığını vurgulayarak, “Gündelik çalışan veya asgari ücretle çalışanların alım gücü düştü. İnsanlar çalışamıyor. Bundan dolayı ceplerinde ekmek alacak paraları yok veya çok az paraları var. Bizde işletme olarak bu şekilde bir kampanya yapmaya karar verdik. İhtiyaç sahipleri, ihtiyaçları miktarınca, kaç tane lazımsa buradan ekmek alabiliyor” dedi.

HAYIRSEVERLERDE YARDIM EDİYOR

Yaptıkları askıda ekmek kampanyasını gören hayırsever vatandaşlarında yardım etmeye başladığını belirten Baydemir, “Yardım etmek isteyenlerde, içeriden ekmek alıp dolaba bırakarak vatandaşlara yardımcı olmaya çalışıyor. Salgın nedeniyle ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşlara yardımcı olmak isteyenler, ‘bizimde katkımız bulunsun’ diyerek yardımcı oluyor. İster emekleri içeriden kendileri alıp dolaba koyuyor, isterse içeri parasını veriyorlar bizim arkadaşlarımız koyuyor” diye konuştu.

Bu salgının kısa bir süre sonra geçeceğine inandığını söyleyen Baydemir, Türk Milleti’nin yardımsever bir toplum olduğunu, askıda ekmek dolabını koyduklarından bu yana sürekli olarak dolu durduğunu sözlerine ekledi.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: