Çarşamba, Eylül 28, 2022
Ana SayfaGündemManavgat’ta polisten vatandaşa engelli uyarısı

Manavgat’ta polisten vatandaşa engelli uyarısı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde otomobillerin camlarına ve vatandaşlara broşür dağıtan polis görevlileri engellilerle ilgili uyarılarda bulundu.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri, Engelliler Haftası’nda çeşitli uyarıların yer aldığı broşürleri vatandaşlara dağıttı ve park halindeki otomobillerin camlarına bıraktı. Engellilerin toplumun bir gerçeği olduğu hatırlatılan broşürlerde, herkesin engelli adayı olduğu ve birgün engelli olabileceği hatırlatıldı. Kaldırımlara park edilmemesi gerektiği belirtilen broşürlerde bunun trafik kanununa göre suç olmasının yanı sıra, engellilerin geçiş yollarının kapatılması anlamına geldiği ifade edildi.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, güçlü devletin engellilere yaptığı yardımlar çerçevesinde belli olduğunu ifade ederek, “Hepimiz aslında birer engelli adayıyız. Doğuştan engelli olmayabiliriz ama başımıza gelen kötü bir olayla sürekli engelli hale gelebiliriz. Bu yönüyle hepimiz bir engelli adayıyız. Bunun için engelli vatandaşlarımızın hayatlarını daha kolay sürdürmeleri konusunda hepimiz yardımcı olmalıyız” dedi.

Bazı sürücülerin araçlarını kaldırımlara park ettiğini söyleyen Müdür Özgönül, “Bu hem trafik kanununa göre suç, hemde engellilerin geçişlerini zorlaştıran bir durum. Trafik ekiplerimiz, bu durumda olan bütün araçlara gereken cezai yaptırımların tamamını uygulayacak, sahiplerine ulaşılamazsa araçları otoparka çektirecek. Bu nedenle kaldırımlara kimse aracını park etmemeli” diye konuştu.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: