Çarşamba, Eylül 28, 2022
Ana SayfaAsayişManavgat'ta şehir eşkiyaları tutuklandı

Manavgat’ta şehir eşkiyaları tutuklandı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde 2 kişiyi otomobile bindirip kaçırmak isteyen, birini kaçıran ve diğerinin telefonunu gasp eden 5 kişi tutuklandı.

Manavgat’ta alacak verecek konusunda aralarında husumet bulunan E.Y. ve E.E.’nin geçen Salı günü ilçe çıkışında bir akaryakıt istasyonunda olduğunu öğrenen F.B., L.K., M.V. O.F. ve S.E. 2 farklı otomobille istasyona geldi. Kırmızı renkli otomobille gelerek E.Y. ve E.E.’nin bulunduğu otomobilin arkasına park ettikleri otomobilden 3 şüpheli indi. E.Y. ve E.E.’nin bulunduğu otomobile giden şüpheliler ön kapıyı açıp tartışmaya başladı. 3 şüphelinin E.Y. ve E.E.’yi darpettikleri sırada akaryakıt istasyonuna gelen diğer otomobilden inen 2 kişi de olaya müdahil oldu.

OTOMOBİLİN BAGAJINA ZORLA BİNDİRİLDİ

E.Y. ve E.E.’yi darp ederek bulundukları otomobilden indiren şüpheliler, E.E.’yi otomobilin zorla bagajına bindirmeye çalıştı. Bu sırada hem darp edilen hemde telefonu gasp edilen E.E., çevrede bulunanlarında müdahale etmesiyle otomobilin bagajına bindirilmekten kendi imkanlarıyla kurtuldu.  Şüpheliler, E.Y.’yi ise önce kırmızı renkli otomobile darp ederek bindirmeye çaışmalarına rağmen daha sonra bundan vazgeçip, kendi otomobiline zorla bindirip olay yerinden kaçırıldı. Otomobilde darp edilen E.Y., şehir merkezinde otomobilden indirildi.

JANDARMA OPERASYON DÜZENLEDİ

E.E. ve E.Y.’nin şikayetçi olmaları üzerine Manavgat İlçe jandarma Komutanlığı, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Side jandarma Karakolu Komutanlığı ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Akaryakıt istasyonunda bulunan kameralardan otomobillerin plakaları tespit edilen otomobillerde bulunan şüpheliler kısa sürede yakalandı.

Olayla ilgili olarak jandarma tarafından adliyeye getirilen 5 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.
5 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler, Manavgat adliyesine sevk edildi. Savcılık tarafından ifadeleri alınan şüpheliler, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’,’Yağma’, ‘Kasten yaralama’ve ‘Silahla tehdit’ suçlarından tutuklanmaları istemiyle Manavgat Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Hakim tarafından sorgulanan şüpheliler tutuklandı.

OLAY GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Akaryakıt istasyonunda yaşanan bagaja bindirerek kaçırma girişimi ve kaçırma an be an güvenlik kameralarına yansıdı. Akaryakıt istasyonunda bulunun otomobilin arkasına önce kırmızı renkli bir otomobil yanaşıyor. Otomobilden çıkan iki kişi, diğer otomobildeki E.E. ve E.Y. ile konuşurken, 3’ncü kişi kırmızı renkli otomobilin bagajını hazırladığı görülen görüntülerde bu sırada olay yerine başka bir otomobille gelen 2 kişinin de tartışmaya müdahil olduğu görülüyor. Tartışmanın büyümesi üzerine 5 şüpheli E.E. ve E.Y.’yi zorla kırmızı otomobilde arka koltuğa ve bagajına bindirmeye çalıştığı, bu sırada akaryakıt istasyonu ve yan taraftaki kafeden çıkanların müdahil olmasıyla otomobile ve bagajına  bindirilen 2 kişinin kurtulduğu görülüyor. Bagaja bindirilen kırmızı renkli tişörtlü akaryakıt istasyonundan gelenlerin yanına gidip kurtulurken, diğer arkadaşı şüpheliler tarafından kendi otomobiline bindirilip götürüldüğü kameralar tarafından kaydedildi.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: