Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaEkonomiMATSO, sıfır atık belgesini aldı

MATSO, sıfır atık belgesini aldı

MATSO, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uyguladığı Sıfır Atık Projesi kapsamında tüm süreçleri tamamlayarak Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uyguladığı Sıfır Atık Projesi kapsamında tüm süreçleri tamamlayarak Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı. Geçtiğimiz yıl, MASO binasında Sıfır Atık Projesi’ni uygulamaya başlayan MATSO’nun başarılı çalışması belge ile tescillendi.

EĞİTİM VE UYGULAMA SÜREÇLERİNİ TAMAMLADIK

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Oda olarak Sıfır Atık Projesi’nin tüm eğitim ve uygulama süreçlerini tamamladıklarını belirterek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uyguladığı Sıfır Atık Projesi kapsamında tüm süreçleri tamamlayarak Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandık.  Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi. Sürdürülebilir çevre ilkeleri çerçevesinde atıkları kontrol altına alınmasının önemine vurgu yapan Başkan Boztaş,  Sıfır Atık Projesi ile israfın önlendiğini, kaynaklarının geri dönüşümünü sağlayarak yeniden kullanıma kazandırıldığını kaydetti.

İNSANIN GELECEĞİ ADINA YARARLI BİR PROJE

Sıfır Atık Projesinin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatıldığını hatırlatan Boztaş, “her konuda olduğu gibi Sıfır Atık Projesini uygulamamızda bize destek olan TOBB Başkanımız  Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na çok teşekkür ederim” dedi.

Sıfır atık belgesi
MATSO, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uyguladığı Sıfır Atık Projesi kapsamında tüm süreçleri tamamlayarak Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Başkan Boztaş,  “Sıfır Atık Projesi’ni hem çevrenin hem de insanın geleceği adına yararlı bir proje olarak görüyoruz.  Atıkların geri dönüşüm ve geri kazanım süreci içinde değerlendirilmeden bertarafı hem maddesel hem de enerji olarak ciddi kaynak kayıpları yaşanmasına neden olmaktadır. Dünya üzerindeki nüfus ve yaşam standartları artarken tüketimde de kaçınılmaz şekilde bir artış yaşanmakta ve bu durum doğal kaynaklarımız üzerindeki baskıyı artırarak dünyanın dengesini bozmakta, sınırlı kaynaklarımız artan ihtiyaçlara yetişememektedir. Bu durum göz önüne alındığında, doğal kaynakların verimli kullanılmasının önemi daha da ortaya çıkmaktadır. Bu nedenledir ki son yıllarda tüm dünyada sıfır atık uygulama çalışmaları hem bireysel hem kurumsal olarak yaygınlaşmaktadır. Biz de kurum olarak bu projeyi uygulayarak başarılı bir şekilde götürüyoruz. Projeyi uygulamamızda bize destek olan  TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Diğer haberler

İlgi çeken haberler