Cumartesi, Kasım 26, 2022
Ana SayfaEkonomiMATSO'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrı

MATSO’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrı

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Antalya Turizmi Gündemli Bakanlar Kurulu toplantısı talep etti

7 bin üyesi ile yapılan telefon görüşmesi sonrasında üyelerinden gelen sorunlarını 5 maddelik rapor haline getiren MATSO,  destek talebinde bulunmak amacıyla Cumhurbaşkanı ve bakanlara göndererek Antalya Turizmi Gündemli Bakanlar Kurulu Toplantısı talep etti

MATSO tarafından Koronavirüs (Covid 19) salgını sonrasında üyelerin ekonomik sorunları ve normalleşme dönemindeki son durumlarını tespit etmek amacıyla 17 meslek grubundaki 7 bin üye ile telefonla görüşülerek sorunları ve talepleri alındı. MATSO tarafından üyelerden gelen sorun ve talepler doğrultusunda 5 maddelik rapor hazırlandı.  Turizm bölgelerinde bulunan çarşılardaki kapalı işyeri de fotoğraflanarak rapora eklendi. 10 sayfadan oluşan rapor, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’un ardından Cumhurbaşkanı ve bakanlara gönderilerek destek talebinde bulunuldu.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Bakanlar Kurulunun Antalya Turizmi Gündemli toplanarak turizm bölgesindeki işletmelere ve çalışanlarına yönelik YENİ BİR TURİZM DESTEK PAKETİNİN çıkarılmasını talep ettiklerini belirterek “raporumuzu bir üst yazı ile Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Bakanlar Kurulu üyelerine gönderdik” dedi.

BAKANLAR KURULU ANTALYA GÜNDEMLİ TOPLANMALIDIR

Boztaş, pandemi sonrasında beklenen turizm hareketliliğinin olmadığını belirterek Manavgat –Side Turizm destinasyonu ve Antalya genelinin bu süreci ülkenin diğer bölgelerindeki işletmelere göre çok ağır bir şekilde geçirdiğini söyledi. Diğer turizm bölgelerinde iç turizme yönelik hareketliliğin olduğunu vurgulayan Başkan Boztaş, Manavgat –Side bölgesinde iç turizm yönelik hareketlilik olmaması nedeniyle bölgenin ciddi sıkıntı olduğunu ifade ederek “Bakanlar Kurulu Antalya gündemli toplanmalıdır” dedi.

HİSARCIKLIOĞLU, MATSO’NUN SEÇİLMİŞ KURULLARININ YAPACAĞI TOPLANTIYA KATILACAK

Desteklerinden TOBB Başkanı Raifat Hisarcıklıoğlu’na da teşekkür eden Başkan Boztaş, “11 Temmuz saat: 16:00’da Sayın Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu seçilmiş kurul üyelerimiz  ile video konferans yöntemi ile düzenleyeceğimiz toplantıya katılarak sorunları dinleyecek. Sayın başkanımıza bize şu ana kadar vermiş olduğu destekler için teşekkür ediyoruz. Hangi sorunumuz olursa yakından ilgileniyor ”diye konuştu.

BAŞKAN BOZTAŞ,  RAPORDAKİ TALEPLERİN ÖZETİNİ ŞÖYLE SIRALADI:

1 – KGF teminatlı kredi paketi ve krediye erişimin Kolaylaştırılması

2- Mayıs 2021’den itibaren başlamak üzere tüm ödemelerinin ötelenmesi

3- Vergi ve sicil affı

4- Kısa çalışma ve işsizlik ödeneğinin 2021 yılı mayıs ayına kadar uzatılması.

5- Kira ödemelerinde devlet desteği verilmesi.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: