Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaEğitimMeslek liselilere 'Gençlerle Başbaşa' kitabı

Meslek liselilere ‘Gençlerle Başbaşa’ kitabı

 

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) – ANTALYA Valiliği ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi işbirliğiyle, il genelindeki 81 mesleki ve teknik lisedeki 33 bin öğrenciye Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil’in, ‘Gençlerle Başbaşa’ isimli kitabı dağıtılıyor.

Antalya Valiliği ve Antalya OSB’nin işbirliğinde il genelindeki 81 mesleki ve teknik lisede okuyan 33 bin öğrenci için dağıtımı yapılan Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil’in ‘Gençlerle Başbaşa’ isimli kitabının ilk dağıtımı, Vali Ersin Yazıcı tarafından Antalya Barosu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi. Vali Ersin Yazıcı ile birlikte Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan’ın katıldığı okul ziyaretinde, öğrencilere kitap hediye edildi.

Kitabın özellikle de meslek lisesi öğrencileri açısından çok önemli olduğunu anlatan Vali Yazıcı, “Tatile girmeden önce meslek lisesinde okuyan öğrencilerimize hediye ediyoruz. Gelecek yıl diğer lise öğrencilerine de hediye etmeye çalışacağız. Güzel bir kitap tüm gençlerin mutlaka bir kez okuması gereken bir kitap olarak değerlendiriyorum. Çok faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

50 DAKİKALIK SOHBET

Vali Yazıcı, AHENK Projesi kapsamında okul öğrencileriyle birlikte kitap okuma etkinliği de gerçekleştirdi. Ardından da öğrencilerle karşılıklı sohbetten oluşan 50 dakika süreli bir ders yaptı. Vali Yazıcı, sohbet dersinde öğrencileri dinledi.

KİTABA ÖNSÖZ YAZDI

Diğer yandan meslek lisesi öğrencilerine dağıtılan kitabın önsözüne Vali Ersin Yazıcı ve Antalya OSB Başkanı Ali Bahar’ın birer yazısı bulunuyor. Vali Yazıcı, okumanın öneminden bahsettiği önsözde, “Sevgili gençlerimizin okuma alışkanlığı kazanmış, güvenli ve sağlıklı ortamlarda, iyi eğitim alarak, topluma ve insanlığa yararlı özgür bireyler olarak yetişmesini sağlamaktır. Bu amaçla ilimizde uyguladığımız AHENK VE ASİST projelerimizle siz sevgili gençlerimizin, milli ve manevi değerlerimizle donatılmış, bilime ve teknolojiye meraklı, okuyan, sorgulayan, araştıran, vatanını ve milletini seven, erken yaştan itibaren sporla tanışıp sporu bir hayat biçimi haline getiren, zararlı alışkanlık ve kötü arkadaşlıklardan uzak duran ve aynı zamanda kişisel gelişim ve sosyal beceri düzeylerini geliştiren bireyler olarak yetişmeniz için çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler