Mobileye yönetim kurulu üyesi Huntsman yönetici rolü için istifa etti

0

KUDÜS – Otonom sürüş teknolojilerinde lider Mobileye Global Inc. (NASDAQ:MBLY), bugün Jon M. Huntsman, Jr’ın Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa edeceğini bildirdi. Huntsman’ın istifası, yeni bir üst yönetim pozisyonuna geçeceği 15 Nisan 2024 tarihinde yürürlüğe girecek.

Ekim 2022’de Mobileye yönetim kuruluna katılan Huntsman, bağımsız bir direktör ve aday gösterme ve kurumsal yönetim komitesinin bir parçası olmuştur. Görev süresi boyunca, halka açık bir kuruluşa geçişinin ardından şirketin stratejik yönüne katkıda bulundu.

Mobileye Başkanı ve CEO’su Profesör Amnon Shashua, Huntsman’ın rehberliği ve desteği için minnettarlığını dile getirerek, özellikle şirketin iş stratejisi ve teknolojik yol haritası konusundaki savunuculuğuna dikkat çekti. Mobileye Yönetim Kurulu Başkanı Pat P. Gelsinger de Huntsman’ın değerli görüşlerini kabul etti ve şirkete olan bağlılığı için kendisine teşekkür etti.

Huntsman yaptığı açıklamada, yönetim kurulundaki deneyimlerini olumlu bir şekilde değerlendirdi ve Mobileye’ın ileri teknoloji yoluyla küresel yol güvenliğini ve otomotiv endüstrisini geliştirme vizyonuna olan inancını yineledi. Huntsman’ın ayrılmasıyla birlikte Mobileye, Yönetim Kurulu’nda oluşacak boşluğu doldurmak üzere yeni bir bağımsız direktör arayışına başlayacak.

Mobileye, REM™ kitle kaynaklı haritalama, True Redundancy™ algılama ve Sorumluluğa Duyarlı Güvenlik (RSS) gibi otonom sürüş ve sürücü yardımı alanlarına yaptığı yenilikçi katkılarla tanınıyor. Kurulduğu 1999 yılından bu yana Mobileye’ın teknolojisi dünya çapında yaklaşık 170 milyon araca dahil edilmiştir. 2022 yılında, Intel (NASDAQ:INTC) çoğunluk hissesine sahip olmasına rağmen, şirket bağımsız olarak listelenmiştir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.