Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaGündemMuğla'da 5,2’lik deprem korkuttu!

Muğla’da 5,2’lik deprem korkuttu!

AFAD, saat 20.43’te merkez üssü Muğla’nın Marmaris ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi. Deprem Antalya’yla birlikte çevre il ve ilçelerde de hissedildi.

Muğla’da şiddetli bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 5.6 olarak açıklarken, AFAD 5,2 olarak bildirdi. Deprem Antalya başta olmak üzere çevre il ve ilçelerinden de hissedildi.  AFAD’dan yapılan açıklamaya göre olumsuz bir ihbar bulunmuyor. CNN Türk’e bağlanan Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, “Çok şükür herhangi bir olumsuzluk yok” açıklamasında bulundu. Muğla Valisi de ‘Can kaybı ya da hasar bilgisi yok.” dedi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 20.43’te merkez üssü Muğla’nın Marmaris ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin 61,41 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

AFAD’da Muğla’da meydana gelen depremle ilgili açıklama yaptı. AFAD’ın açıklaması şöyle:

Geçmiş olsun Muğla.

Marmaris ilçesi açıklarında meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır.

MUĞLA BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜRÜN’DEN AÇIKLAMA

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün CNN Türk’e bağlandı. Gürün, “Çok şükür herhangi bir olumsuzluk yok. Zaten 5.2 bizim bölgemizin ve Türkiyemizin ölçülerine baktığımızda yıkıcı olma ihtimali düşük. Herkes telaşlandı. Şu ana kadar belediyemize gelen onlardan gelen olumsuz bir konu yok. Hem mal ve hem can açısından çok şükür. Tabii sallandık.” ifadelerini kullandı.

Diğer haberler

İlgi çeken haberler