Niloya ve arkadaşları Manavgat’a geliyor

0

Türkiye’nin yerli çizgi film kahramanı Niloya, “Müzik Kutusu Müzikali” kapsamında minik dostları ile buluşmak için Manavgat’a geliyor.  Çizgi kahraman en yakın arkadaşları Mete ve Tospik’le beraber hafızalara kazınan şarkıları ve eşsiz sahne gösterileri eşliğinde sahneleyecekleri müzikali ile Manavgat’ta sevenlerine unutulmaz bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. Niloya ve arkadaşları yarın (28 Şubat Çarşamba) saat 19.00’da Manavgat İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’ne gizemli bir sesin peşine düştükleri maceraya davet ediyor.

YouTube’da 5 buçuk milyon abone sayısı ile 7’den 70’e herkesin ilgisini çeken Niloya, TRT Çocuk ekranlarında her gün yayınlanan bölümleriyle büyük beğeni topluyor. Ekranların sevilen yerli çizgi kahramanı, yarıyıl tatilinde minik dostlarını bambaşka bir maceraya çıkarmaya hazırlanıyor. Çizgi kahraman, eğlenceli şarkıları ve göz alıcı dekoruyla çocuklara muhteşem bir zaman dilimi vadeden yeni müzikali “Müzik Kutusu” ile şehrine geliyor.

Türkiye’nin birçok iline konuk olan Niloya ve arkadaşları; doğru beslenme, kişisel bakım, çevre ve hayvan sevgisi konularında çocuklara eğitici ve öğretici mesajlar verirken, eğlenceli bir zaman dilimi sunuyor. Bu kapsamda çizgi kahramanlar, minik dostlarını yarın (28 Şubat Çarşamba) saat 19.00’da Manavgat İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’ne unutulmaz bir deneyim yaşamaya çağırıyor.

SES NEREDEN GELİYOR?

Çocukların psikolojik gelişimini olumlu yönde etkilemek ve katkıda bulunmak amacı ile senaryosu psikologlar ve pedagogların görüşleri ile hazırlanan Niloya, müzikaliyle hayranlarını keyif dolu bir hikâyeye çıkarıyor. Arkadaşı Mete ile gizemli bir ses duyan Niloya sesin nasıl ve nerden geldiğinin peşine düşer. Buldukları eski bir radyodur. Sonrasında babasına ait olduğunu öğrendiği radyoyu bıraktığı yerde bulamaz. Niloya karşılaştığı meraklı kargalardan yardım ister; kukla oynatıcısında gördüğü başka bir radyo kafasını karıştırır. Uzun ve sürprizli bu serüvende Mete, Murat, baba, Tospik, Bay vakvak ve Kargalar Niloya’nın yol arkadaşları olacaktır.