Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana SayfaEkonomiOyalı eller iş başında

Oyalı eller iş başında

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA,(DHA) – ANTALYA’da sayıları her geçen gün artan kadın girişim kooperatiflerine yeni bir halka daha eklendi. ‘Oyalı Eller Girişimci Kadınlar Kooperatifi de hizmete girdi.

Kurucu üyeleri Esma Alaybeyoğlu, Semra Aygün, Özlem Sucu, Nazan Uzungöl, Senem Aktaş, Gamze Erkaç, Serra Karadal, Ayla Ertan’dan oluşan kooperatif, üyelerini Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) bahçesinde bir araya getirdi. Kooperatif üyeleri açılan stantlarda birçok daldaki el emeği, göz nuru sanat üretimleri sergileyip satışa sundu.

SÜRPRİZ PROJELER YOLDA

Oyalı Eller Girişimci Kadınlar Kooperatifi Başkanı Esma Alaybeyoğlu, kurucu üyelerin arasında ziraat mühendisi, gıda mühendisi, öğretmen ve sanatçıların yer aldığını söyledi. Alaybeyoğlu, “Üreten kadınlarımızla sürpriz projelere imza atacağız. Bu inançla yola çıktık” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Sektör fark etmeksizin kendi alalarında uzman ve de hedefleri olan, büyük düşünen kadınlarımızla bir araya gelerek kadınlarımızın üretimlerini değerlendirecek, aile ekonomilerine katkıda bulunacak kooperatifimi kurduk. Üye sayımızı hızlandırdık. Doğayı, çevreyi korumak önceliklerimiz arasında yer aldı. Üretim, inovasyon, iklimlendirme ve atık değerlendirme üzerinde çalıştığımız projelerimize de kadınlarımızın elleriyle farklı bir boyut kazandıracağız.” (DHA)

FOTOĞRAFLI

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: