Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaAntalyaReklamcılar yetişmiş personel ve merdivenaltı sorunu için bir araya geldi

Reklamcılar yetişmiş personel ve merdivenaltı sorunu için bir araya geldi

 

Alparslan ÇINAR/ANTALYA, (DHA) – ANTALYA’da reklam sektöründe hizmet verenler, Tüm Reklam ve Ajanslar Birliği (TÜRAB) Derneği çatısı altında bir araya geldi. TÜRAB Derneği Başkanı Salim Güneş, reklamcılık sektöründe yetişmiş personel ve merdivenaltı üretici sorununu çözeceklerini söyledi.

Antalya’da reklamcılar, baskı ve tabelacılar ile reklam sektöründe hizmet veren ajanslar, TÜRAB Derneği çatısı altında bir araya geldi. Merdivenaltı üretimi ve nitelikli personel sorununu ortadan kaldırmak için çalışmalar yürütmeyi amaçlayan dernek yönetimi kent merkezindeki bir otelde tanıtım toplantısı düzenledi.

TÜRAB Başkanı Salim Güneş ve kentte reklam ve matbaa sektöründe hizmet verenlerin katıldığı toplantıda, dernek yönetimi ve projeler anlatıldı. Başkan Güneş, sektörün sorunlarının yıllardır devam ettiğini, bu sorunları ortadan kaldırmak için yola çıktıklarını anlattı. Reklam, matbaa, tabela üreticisi, reklam ajansları ve organizatörlerin yetişmiş iş gücüne büyük ihtiyaç duyduğunu ifade eden Güneş, “Şu anda sektörümüze 500 teknik personel gelse hemen çalışacakları yerler hazır. O kadar büyük bir açığımız var. Kentte merdivenaltı üretim yapan ve sektörümüze zararı olanları ya sektörümüzden uzaklaştıracağız ya da bu işi artık resmi yollarla yapar hale getireceğiz. Eğitime de çok önem veriyoruz. Mesleki sertifika ve eğitim vererek reklam sektörümüzdeki yetişmiş personel ihtiyacını da kapatmayı hedefliyoruz” dedi.

TÜRAB Başkan Yardımcısı Murat Seyirci de kısa sürede reklam sektörüne hareket kazandıracaklarını, önemli projelerin birbiri ardına hayata geçeceğini söyledi. Kentteki tabela ve reklam kirliliğiyle ilgili çalışma yapacaklarını da belirten Murat Seyirci, “Bu kirliliğin üstesinden tek başımıza gelemeyiz. Ancak belediyelerle iş birliği yaparak görüntü kirliliğine neden olan tüm reklma, tabela ve benzeri reklam araçlarına bir düzenleme getirilebilir” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler