Pazartesi, Ağustos 15, 2022
Ana SayfaEğitimRektör Özkan'dan BATEM'e ziyaret

Rektör Özkan’dan BATEM’e ziyaret

 

ANTALYA,(DHA) – BATI Akdeniz Tarım Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nü (BATEM) ziyaret eden Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Tarım Antalya ve ülkemizin geleceği. Ülkemizi ve Antalya’mızı tarımsal alanda kalkındırmak için iş birliklerimize devam edeceğiz” dedi.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, BATEM’i ziyaret etti. Rektör Özkan’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Toker, BATEM Müdürü Dr. Abdullah Ünlü, Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Cengiz Erdurmuş, Mustafa Soysal, Ali Öztop, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Erkan ve Genel Sekreter Ali Evren İmre eşlik etti.

TARIMDA ÖNCÜ OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

BATEM Müdürü Dr. Abdullah Ünlü’ye sıcak karşılaşmadan dolayı teşekkür eden Rektör Özkan, “Tarım Antalya’mızın köşe taşlarından bir tanesi. Geleceğimiz tarım ile refaha erecek. Biz de Akdeniz Üniversitesi olarak Antalya’nın tarımsal kalkınmasında elimizden geleni yapıyoruz. Ziraat Fakültemiz şehrin değerli kuruluşlarından olan BATEM ile de birlikte projeler geliştiriyor ve her anlamda birbirine destek oluyor” dedi. BATEM’in narenciye ve lavanta bahçesini de gezen Rektör Özkan, “Üniversitemiz ve BATEM, araştırmalarıyla Antalya tarımına öncü olmaya devam ediyorlar. Tarım Antalya ve ülkemizin geleceği. Ülkemizi ve Antalya’mızı tarımsal alanda kalkındırmak için iş birliklerimize devam edeceğiz. BATEM’de yapılan tarımsal araştırmalar Akdeniz Bölgesi’ne ışık oluyor. Tarımsal alanda yapılan araştırmalarda ve çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür borçluyuz” şeklinde konuştu.

Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü hakkında bilgilendirmelerde bulunan BATEM Müdürü Dr. Abdullah Ünlü de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek çalışmaları hakkında Rektör Özkan’a bilgi verdi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Diğer haberler

İlgi çeken haberler