Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaAntalyaRus ressamlardan göz kamaştıran sergi

Rus ressamlardan göz kamaştıran sergi

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) – ANTALYA’da yaşamlarını sürdüren Rus ressamlar Olga Mandrik ile Oksana Muravyova ikilisi, resim çalışmalarını ‘Harmony’ adlı sergide sanatseverlerin beğenisine sundu.

Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Güzel Sanatlar Galerisi’nde açılan serginin açılışını ANSAN Başkanı Tecelli Sercan Sırma, yönetim kurulu üyeleri, Konyaaltı Kent Konseyi Yabancılar Meclisi Başkanı Zera Vareldzhi, ressamlar Olga Mandrik, Oksana Muravyova birlikte yaptı.

Rusya’da doğup büyüyen, üç yıldır Antalya’da yaşayan Olga Mandrik, çocukluğundan beri resim yaptığını, aldığı eğitimler sayesinde profesyonelleştiğini, resim yanında mandala çalışmasına da önem verdiğini belirtti. Mandrik, “Resimlerim benim hayata sımsıkı bağlılığımı ifade ediyor. İçimden geldiği gibi çizip renklendiriyorum” dedi.

İki yıldan beri Antalya’da yaşayan Oksana Muravyova, Rusya’nın başkenti Moskova’da Maden Enstitüsü’nden mezun oldu, fizik ve muhasebe okudu, bir yandan da resim sanatıyla uğraştı. Suluboya yanında yağlıboya resim çalışmalarıyla tanınan Muravyova, “Dünyaya açılan bir pencere olan Antalya’da yaşamaktan da mutluyum” diye konuştu.

Antalya’da yerleşik yabancıların da ilgi gösterdiği resim sergisinde farklı konulardaki 40 eser yer aldı. Sanatçılara ANSAN Başkanı Sırma teşekkür belgesi sundu, başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler